С гол в 12-ата секунда на продължението Минесота надделя над Лос Анджелис

С гол на Микаел Гранлунд в 12-ата секунда на продължението Минесота се наложи над гостуващия Лос Анджелис с 5:4 в среща от редовния сезон на Националната хокейна лига. Новото попълнение Райън Уайт се отличи с гол и асистенция в първия си мач на отбора, а за домакините вкараха още Джейсън Закър, Нино Нидеррайтер и Джордан Шрьодер. Вратарят Девън Дубник отрази 26 шайби.

Гостите от Лос Анджелис на четири пъти повеждаха в резултата в редовното време след точни изстрели на Ник Шор, Танър Питърсън, Джейк Мюзин и Мариан Габорик, но не успяха да удържат преднината си.
Никита Кучеров записа втория хеттрик в кариерата си в НХЛ и помогна за убедителния успех на Тампа Бей над гостуващия Отава с 5:1.

Трите гола на Кучеров за малко повече от 14 минути във втората третина дойдоха при числен превес. Брейдън Пойнт и Брейдън Кобърн също вкараха, Джонатан Друин се отличи с три асистенции, а вратарят Андрей Василевский спаси 39 удара.

Кайл Търис изведе канадците напред в резултата през първата част, но домакините предрешиха мача с четири безответни попадения във втория период.

Монреал навакса изоставане от 1:3 и спечели с 4:3 след продължение в залата на Ню Джърси. Капитанът Макс Пачорети вкара две попадения в третата част, включително и изравнителното 53 секунди преди края на редовното време.

В 2:54 минута на продължението пък Алекс Галченюк донесе успеха на канадците. Александър Радулов също се разписа, а вратарят Ал Монтоя отрази 34 шайби. За домакините Кайл Палмиери, Джон Муур и Травис Заяц вкараха, но Ню Джърси допусна четвърта поредна загуба, макар че последните две от тях са след продължения.