100 години ски спорт в България

Черно море със страхотен обрат срещу Славия (видео + галерия)

Волейболистите на Черно море направиха страхотен обрат срещу Славия в среща от 12-ия кръг на Суперлигата. Варненци победиха с 3:2 (23:25, 20:25, 25:22, 25:13, 17:15), след като губеха с 0:2 в зала "Панайот Пондалов" в София.
Славия - Черно море
Така варненци са 8-и във временното класиране с 13 точки след 4 победи, 6 загуби и два мача по-малко. Славия пък продължава да е на последното 12-о място без нито една победа до момента и само две спечелени точки.
Първият гейм започна равностойно. Домакините от Славия взеха преднина като до второто техническо прекъсване водеха с 16:13. Малко преди решителната част на гейма гостите от Варна изравниха при 18:18. Славия отново дръпна с две точки, които се оказаха важни за успеха с 25:23. "Белите" продължиха с инерцията от първия гейм и удвоиха аванса си след 25:20. В третия гейм гостите владееха инициативата и намалиха изоставането си след 25:22. В четвъртия варненци започнаха много ударно, не оставиха никакъв шанс на съперника си и поведоха с 16:6, за да доведат мача до тайбрек след 25:13. Последната пета част беше изключително оспорвана, драматична и изпълнена с обрати. Все пак, Черно море я измъкнаха след 17:15, а с това и мача с 3:2.
Снимки: ИВАН ЙОЧЕВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача СЛАВИЯ - ЧЕРНО МОРЕ 2:3 - ТУК!!!