Ел Тигре се събуди

Отборът на Монако показа, че има сериозни амбиции за титлата в Лига 1 през този сезон. Монегаските разбиха с 4:0 като гост коравия тим на Бордо в двубой от 17-ия кръг на Лига 1, а Радамел Фалкао напомни за най-добрите си дни, отбелязвайки хеттрик. Едно попадение добави Джибрил Сидибе.

Срещата започна с половин час закъснение заради инцидент около стадиона, но това не попречи на гостите да покажат, че са по-класния тим. Монако си свърши ранотата още до петата минута, когато вече водеше с 2:0. Първо след скоростна контраатака Фалкао намери Бернардо Силва,  който намери непокрития Джибрил Сидибе в наказателното поле за 1:0.  Няколко минути по-късно резултатът вече беше удвоен, когато Фалкао се разписа от близо разстояние.

Повече попадения преди почивката не паднаха, но малко след началото на втората част колумбиецът се разписа за 3:0. Тогава Валер Жермен го намери в наказателното поле, той стреля, но вратарят изби. Топката стигна отново в краката му и втория път вече нямаше пропуск и класиката беше оформена. В 64-та минута Ел Тигре реализира хеттрика си - този път след дузпа и така оформи крайния резултат.

Така Монако събра еднакъв актив с Ница на върха - по 39 точки, но с по-добра голова разлика е на върха. Бордо пък е на осмата позиция с 24 точки и се отдалечава от място в зона Европа.