Вердер развали домашния уют на Херта (видео)

Безкомпромисният досега домакин (6 поредни победи) Херта (Берлин) допусна изненадваща загуба с 0:1 от Вердер (Бремен) в среща от 14-ия кръг на Бундеслигата. Макс Крузе вкара гола в 42-ата минута след изключителна грешка на Никлас Щарк пред наказателното поле.

Още преди почивката Ведад Ибишевич удари греда, а след това той и неговите съотборници не успяха да се справят с отлично организираната отбрана на бременци.

В същото време Клаудио Писаро и Серж Гнабри - излязъл сам срещу Руне Йорщайн, пропуснаха да подсигурят по-рано успеха на гостите.

За Вердер това е втори пореден успех и тимът започва да се изкачва в таблицата. При Херта няма нищо фатално, защото столичани запазват третата си позиция, като са на 6 точки от намиращите се на върха Байерн (Мюнхен) и РБ (Лайпциг).