Миньор с 4-а победа в Суперлигата

Волейболистите на Миньор (Перник) постигнаха едва 4-а победа от началото на сезона в Суперлигата на България. Воденият от треньора Стоян Гунчев тим надигра у дома Славия с 3:1 (25:19, 21:25, 25:22, 25:16) в среща от предпоследния 10-и кръг на първия полусезон, игран тази вечер пред около 500 зрители в зала "Панайот Пондалов".

По този начин перничани се изкачиха на 8-о място във временното класиране с 12 точки след 4 победи и 6 загуби. Славия пък остана на последната 12-а позиция без победа до момента и само една единствена спечелена точка. В последния 11-и кръг от полусезона Миньор ще гостуват на силния тим на Пирин (Разлог), докато "белите" ще са домакини на Монтана. Срещите са в петък (16 декември) от 18,00 часа.

Срещата започна много добре за перничани, които владееха иницитивата през първия гейм и поведоха след 25:19. Славия обаче показа зъби. "Белите" имаха предимство през целия втори гейм и закономерно изравниха след 25:21. Това, обаче, само ядоса домакините от Миньор и те не дадоха никакъв шанс на гостите в следващите две части - 25:22, 25:16 и 3:1.