Славия се завърна с гръм и трясък в Европа (видео)

След 20 години пауза Славия се завърна с гръм и трясък в Европа. Младата селекция на Александър Тарханов победи и 1:0 полския Заглембе в мач от първия предварителен кръг от Лига Европа. По този начин шансът на българския тим да продължи напред в надпреварата се увеличи. Реваншът е след седмица в Полша. Единственото попадение в срещата, която бе 50-та юбилейна за Славия в турнирите, отбеляза Сердер Сердеров в 85-ата минута, след отличен пробив и асистенция на Абуд Омар.

Славия - Заглембе (Любин) Славия стартира плахо мача и през първата част гостите имаха леко предимство. През втората част младите играчи на "белия" тим се отпуснаха и заиграха по-смело. Българите изравниха играта и все по-често поглеждаха към вратата на противника. Славия не блестеше, но за сметка на това изигра доста грамотно, компактно и тактически правилно срещата. Нещо, за което Тарханов и неговите момчета заслужават комплимени.

Славия - Заглембе (Любин)
В 12-ата минута гостите пропуснаха чист гол. Пятек бе изведен сам срещу вратаря, но Марио Кирев се хвърли самоотвержено и опази мрежата си суха.

В 14-ата минута Божидар Васев изстреля топовен изстрел, но стражът на поляците изби топката. Малко по-късно новото попълнение на "белите" отново пробва късмета си, но и този път Полачек бе заел добра позиция и спаси.

Славия - Заглембе (Любин) През втората част головите положения липсваха. Двата тима се опитаха да преодолеят вратата на съперника с далечни удари.

В 42-ата минута Котра имаше възможност да отбележи, но се забави да шутира и топката му би избита в аут. В следващите минута не се случи нищо интересно. И точно, когато феновете на стадион "Васил Левски" си мислеха, че срещата ще завърши без победител, настъпи моментът българите да покажат своите зъби.

В 85-ата минута Сердер Сердеров вкара за 1:0, след отличен пробив и асистенция на Абуд Омар.