Етър влезе в "Б" група

Етър (Велико Търново)  постигна 17-та поредна победа и завърши на първо място в Северозападната "В" група с 82 точки и голова разлика 100:16. Преди мача бяха наградени всички отбори от детско – юношеската школа на клуба, както и Петър Димитров за футболист номер 1 на сезона от фенклуба. Етърци диктува събитията на терена през целия мач и заслужено спечелиха с 4:0 срещу Ботев (Луковит).

Първият гол падна в 9-ата минута, когато след центриране на Димитров Любо Генчев отклони топката и тя влезе във вратата за 1:0. Последва удар на Димитров, но вратарят на гостите спаси. В 25ата минута Стефан Христов можеше да увеличи преднината на своя тим, но си поведе дълго топката.

С началото на второто полувреме "болярите" натиснаха съперника. В 49-ата минута Трифонов нацели гредата. Три минути по-късно Петков покачи на 2:0 след асистенция на Димитров. В 59-ата минута отново Петков вкара за 3:0 след поредно центриране на Димитров. В 81-ата  минута Петър Димитров с прехвърлящ удар вкара четвъртия гол в мача и общо номер 100 за "виолетовите".

През целия мач агитката не спря да подкрепя Етър като бе подготвила впечатляваща хореография и скандира името на треньора Спасов.

Стартов състав: Михайлов,  Николов, Анев (Скерлев), Минков, Кирилов(Бенков), Трифонов, Любо Генчев, Явор Генчев, Петков, Христов (Байчев), Димитров

Старши треньор: Ферарио Спасов
Главен съдия: Стефан Христов (Плевен )
Помощници: Георги Славов и Стефан Пецанов (Плевен)
Четвърти съдия: Мирослав Михайлов (Плевен)
Делегат: Игор Бакьов  (В. Търново )