Гаске изненада Нишикори и за първи път е на 1/4-финал на "Ролан Гарос"

Представителят на домакините Ришар Гаске се класира за първи път в кариерата си за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис. Поставеният под номер 9 Гаске победи петия в схемата Кей Нишикори (Япония) с 6:4, 6:2, 4:6, 6:2.

30-годишният французин започна колебливо, но със серия от шест поредни гейма успя да навакса ранното си изоставане от 2:4, с което да спечели първия сет и да поведе с 2:0 във втория. Малко по-късно той увеличи аванса си на 5:1 и това беше достатъчно за успеха в частта. В третата сет Нишикори, четвъртфиналист в Париж от миналия сезон, успя да намали изоставането си след единствен пробив в десетия гейм, но до края Гаске доминираше. Французинът направи пробив на старта на четвъртата част, а малко по-късно вече водеше с 5:1 и не допусна изненада.

Нишикори направи 45 непредизвикани грешки срещу само 19 на съперника си. Гаске ще играе на четвъртфиналите срещу номер 2 Анди Мъри (Великобритания), който по-рано днес се справи с Джон Иснър (САЩ) със 7:6(9), 6:4, 6:3.