Украйна надви Румъния в голово шоу в Торино

Националният отбор по футбол на Украйна победи с 4:3 Румъния в приятелска среща. Мачът е част от подготовката на двата тима за Евро 2016 във Франция и се игра на стадион "Олимпико" в Торино.

Румънците първи поведоха в резултата чрез Габриел Торже в 23-ата минута, но след това допуснаха четири поредни попадения в своята врата. Роман Зозуля изравни в 43-ата минута, Олександър Зинченко в 48-ата минута направи 2:1, Йевхен Коноплянка вкара третото попадение за своя тим, а Андрий Ярмоленко отбеляза за 4:1.

Румъния все пак направи загубата си по-почетна, като Денис Алибец в 74-ата и Александру Максим в 85-ата минута докараха нещата до 4:3.

За Румъния като титуляри започнаха играчите на Лудогорец Клаудиу Кешеру и Андрей Препелица, като и двамата бяха заменени в средата на второто полувреме.

И двата тима ще изиграят по още една контрола преди началото на еврофиналите. На 3 юни Украйна ще се изправи срещу Албания, а Румъния пък ще премери сили с Грузия.