"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Нолито с два впечатляващи гола при победа на Испания (видео)

Отборът на Испания започна с победа подготвителните си мачове за Евро 2016 след успех с 3:1 над Босна и Херцеговина в двубой, игран в Сент Гален. Нолито реализира две страхотни попадения в 11-ата и 18-ата минута, а Емир Спахич вкара в 29-ата. Педро Родригес оформи крайния резултат в 95-ата минута. Същият бранител беше изгонен в края на полувремето заради удар без топка. След почивката балканският отбор изпусна няколко много добри голови ситуации.

Висенте дел Боске изведе експериментален състав предвид вчерашния финал на Шампионската лига и натрупаната умора от спряганите за титуляри на Евро 2016. Ветеранът Ариц Адурис застана начело на атаката, подкрепян по крилата от Нолито и Давид Силва. Триото в халфовата линия беше оформено от Бруно Сориано, Сеск Фабрегас и Марко Асенсио. След почивката се появиха редица дебютанти като Микел Оярсабал и Иняки Уилиямс. Балканският тим разчиташе в нападение на голямата си звезда Един Джеко.

Още в първата минута Бегович трябваше да се намесва след удар на Адурис. В 11-ата минута резултатът беше открит след хубаво изпълнение на Нолито. Играчът на Селта се възползва от лошо изчистване на Джеко и технично високо в обратния ъгъл - 1:0. Нолито беше големият герой в първата част на полувремето, след като в 18-ата реализира нов страхотен гол, този път още по-красив. Ла Роха отне в половината на Босна, бившият футболист на Барселона вдигна главата, видя излезлия Бегович и от място с прецизен прехвърлящ удар от около 15 метра вкара за 2:0.

В 23-ата Нолито можеше да вкара и трети гол, но изстрелът не се получи. В 29-ата Емир Спахич изпревари Марк Бартра и намали резултата - 2:1. Асенсио и Адурис изпуснаха за испанците до края на полувремето. Секунди преди почивката от наглед безобидна ситуация на тъча при спряла игра се стигна до грозни сцени. Вранеш попречи на Силва да изпълни тъч, оттам притича Спахич, който си изкара директен червен картон за удар без топка.

Втората част започна с чудесни възможности пред босненския тим. Серхио Асенхо на два пъти се намеси в 48-ата и 49-ата минути, спечелвайки споровете с Хайрович и Дурич. В 54-ата малко не стигна на Хайрович да намери очертанията на вратата. В 67-ата балканците удариха греда, след като при центриране на Джулевич никой не игра с топката. В 70-ата отново Босна и Херцеговина беше близо до гол след шут на Джулевич, ала Асенхо изби. В 75-ата резервата и абсолютен дебютант Микел Оярасабал беше изведен и стреля много близо до далечната греда, но в аут. В третата добавена минута на мача Денис Суарес пропусна след атрактивна комбинация. В 95-ата Педро вкара за крайното 3:1 след одбавка при удар на Иняки Уилиямс.