Световните шампиони бяха потопени в дъждовна Бавария (видео)

Световният първенец Германия претърпя загуба с 1:3 от Словакия в приятелски мач, игран в баварския град Аугсбург. Двубоят мина под знака на проливен дъжд, заради който второто полувреме се забави с около 30 минути. Втората част се игра при наводнен терен, но това не трябва да послужи като оправдание за тима на Йоги Льов. Марио Гомес откри за Маншафта след дузпа в 13-ата минута. Попадения на Марек Хамшик (41), Михал Дурис (44) и Юрай Куцка (52) донесоха престижен успех за словаците.

Бернд Лено и Йошуа Кимих направиха дебют за Маншафта като титуляри. Йоги Льов изпробра интересна схема с трима бранители, трима вътрешни халфове и трима по-офанзивни футболисти, които действаха зад тарана Марио Гомес.

Срещата започна с възможност пред централния бранител на Бундестима Жером Боатенг. Във втората минута защитникът на Байерн (Мюнхен) стреля с крак след корнер, след което вратарят изби над гредата. В 12-ата Марио Гьотце спечели дузпа за домакините, след като Юрай Куцка игра непозволено. Марио Гомес отбеляза от бялата точка - 1:0.

След гола германците владееха по-често топката, но рядко създаваха положения. Словашкият тим също показа умения в атака, макар да не стигаше до много удари. В 32-ата капитанът Сами Кедира подаде към Юлиан Дракслер, който опита да вкара гол шедьовър: стреля от въздуха, обръщайки се към вратата на гостите, но топката прелетя над гредата. В 41-ата Марек Хамшик изравни с прекрасен изстрел от 22 метра, пращайки фалцова топка към горния ляв ъгъл на Бернд Лено. Три минути по-късно словаците направиха пълен обрат. След центриране от корнер Михал Дурис стреля с глава от първа греда, насочвайки над главата на Лено, който можеше да се намеси по-убедително - 1:2.

Второто полувреме започна с половинчасово закъснение заради проливен дъжд. Теренът беше силно наводнен, но футболистите излязоха за втора част. В 52-ата минута след центриране от корнер Куцка беше непокрит и шутира от въздуха, а топката мина между краката на Марк-Андре тер Стеген - 1:3. В 60-ата гостите можеха да вкарат нов гол, но локва пред Тер Стеген спаси вратата на германците. До края на срещата опитите на домакините не донесоха резултат. В 82-ата Марио Гьотце беше изведен на отлична позиция, но не му стигна и малко късмет.