Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

ЦСКА каза сбогом на "В" група с впечатляващ разгром над исторически съперник (видео+галерия)

Отборът на ЦСКА завърши сезона в Югозападната "В" група по впечатляващ начин, след като разгроми с 6:1 Миньор (Перник) в двубой, който се игра на стадион "Славия". Попаденията за червените вкараха Николай Дичев, Йордан Йорданов, Николай Цветков (2), Костадин Хазуров и Марио Йорданов, а за перничани почетен гол реализира Мирослав Тодоров.

Последен официален двубой с екипа на армейците пък изигра 40-годишният Стоян Колев, който бе изпратен подобаващо от феновете на 31-кратния български шампион.

ЦСКА - Миньор (Перник) Срещата започна с минута мълчание в памет на дългогодишния журналист на БТА Валентин Серафимов, който почина през тази седмица.

Очаквано двубоят започна със сериозен натиск на ЦСКА. Първият удар в очертанията на вратата отправи Александър Александров, който в 11-ата минута стреля от фаул, но в ръцете на Леонтиев. Само 180 секунди по-късно Цветков шутира силно, а стражът на перничани изби в корнер. След неговото изпълнение Николай Дичев вкара с глава за 1:0 за ЦСКА.

В 29-ата минута Николай Цветков опита да изненада Леонтиев с шут почти от тъчлинията, но за късмет на стража на гостите топката профуча над напречната греда.

ЦСКА - Миньор (Перник) Последваха вихрени няколко минути, в които армейците набързо предрешиха изхода на двубоя. В 32-ата минута Йордан Йорданов вкара великолепен гол от пряк свободен удар. Само 120 секунди по-късно отново след брилянтно изпълнение на фаул Николай Цветков покачи на 3:0.

Червените обаче не спряха с дотук. В 36-ата минута Момчил Цветанов като по чудо не вкара четвърто попадение след центриране отдясно. Секунди по-късно Костадин Хазуров пък нацели дясната греда след шут от малък ъгъл.

В 41-ата минута нов опасен удар, този път на Александров, бе избит от Леонтиев.

ЦСКА - Миньор (Перник) След почивката нещата не се промениха кой знае колко и в 52-ата минута Николай Цветков отбеляза втория си гол и четвърти за ЦСКА. Халфът се разписа с техничен удар от границата на наказателното поле, който намери долния ляв ъгъл на Леонтиев.

Девет минути по-късно юношата на червените Айкут Рамадан, който се появи като резерва, отне топката в половината на Миньор и изведе Хазуров сам срещу вратаря, а за тарана не бе проблем да покачи на 5:0 за ЦСКА.

В 71-ата минута във вратата на Миньор се разписа и талантът от армейската ДЮШ Марио Йорданов, реализирал очи в очи с вратаря на гостите.

ЦСКА - Миньор (Перник) Три минути преди края на редовното време Мирослав Тодоров реализира почетното попадение за чуковете, като преди това също имаше възможност да вкара, но не успя да преодолее Стоян Колев, останал очи в очи с армейския страж.

Така ЦСКА приключи сезона в Югозападната "В" група с впечатляващите 31 победи и едно равенство, в които се разписа цели 146 пъти и допусна само 10 гола в собствената врата.

Наградиха ЦСКА с купа и медали След края на мача пък червените получиха купата за първото място, която е втора в рамките на няколко дни, тъй като във вторник те триумфираха и с далеч по-престижното отличие - Купата на България.

Мирослав Тодоров 87

ЦСКА: 12. Колев, 3. Динчев (62- 14. Аясс), 5. Дичев, 7. Цветанов (58- 19. М. Йорданов), 10. Александров, 13. Й. Йорданов, 16. Витанов, 17. Кикарин, 22. Цветков, 24. Хазуров, 25. Грънчов (52- 18. Рамадан)

резерви: 1. Господинов, 9. Пр Йорданов, 20. Маламов, 23. Попов

МИНЬОР: 1. Леонтиев, 5. Арсов (46- 6. Янков), 7. Стефанов, 13. Кафтанов (57- 20. Димитров), 15. Тодоров, 17. Райков, 21. Габаров, 24. Софрониев, 26. Киров (46- 8. Томов), 28. Гогов, 30. Митревски

резерви: 99. Георгиев, 14. Г. Милчов, 19. Иванов, 22. Алб. Милчов

снимки: Иван Йочев, Sportal.bg