Бодуров и Мидтиланд отстъпиха в дербито на Дания

Българският защитник Николай Бодуров отново беше титуляр за Мидтиланд, но тимът му загуби в голов трилър с 3:5 при гостуването си на лидера ФК Копенхаген пред повече от 18 хиляди зрители на стадион Паркен. Роденият в Благоевград здравеняк беше декориран с жълт картон в 90-ата минута при сбутване със съперник за топката, когато гостите бързаха да отбележат.

Мачът стартира много лошо за гостите от Хернинг, които още в 10-ата минута изоставаха с 0:2 заради головете на Томас Дилейни в 5-ата и на Федерико Сантандер пет минути по-късно. В 50-ата минута Мартин Пушич намали, но минута по-късно Бенямин Вербич покачи на 3:1. Лудата нощ продължи с гол на Якуб Поулсен за 2:3 в 60-ата, но самият той предизвика дузпа 18 минути по-късно. Николай Йоргенсен я вкара, а Поулсен намали на 3:4 в 81-ата. Всичко свърши с втория гол на Йоргенсен в 84-ата минута за 5:3.

С този успех ФК Копенхаген има 56 точки от 27 кръга, следван от Сьондериске с 49, Олборг вече е с 46 след днешния разгром над Брьондби с 3:0. Мидтиланд е на 4-а позиция с 45, а в следващия кръг Бодуров и съотборниците му приемат предпоследния Орхус АГФ.