Саутхамптън вкара четири на резервите на Сити (видео)

Саутхамптън спечели с 4:2 домакинството си на Манчестър Сити. Мануел Пелегрини реши да пази отбора си за реванша от полуфиналите на Шампионската лига срещу Реал Мадрид и това се отрази на представянето на отбора.

Шейн Лонг откри резултата в 25-ата минута след подаване на Тадич, който асистира и за попадението на Садио Мане две минути по-късно. Двубоят вървеше към разгром още през първото полувреме, но малко преди почивката Келеши Иенашо успя да намали на 2:1. След почивката "светците" продължиха да доминират и Мане стигна до хеттрик. В 57-ата минута той се разписа за втори път в мача, а 11 минути по-късно направи 4:1. Красиво попадение на Иенашо направи резултата малко по-поносим за гостите, но те си тръгнаха от "Сейнт Мерис" тотално надиграни.

С този успех Саутхамптън измести Ливърпул от седмото място в класирането, докато Сити трябва да се радва, че Манчестър Юнайтед не успя да победи Лестър. Отборът на Пелегрини е четвърти, а авансът му пред градския съперник е четири точки, но "червените дяволи" са изиграли мач по-малко.