Това никой не го очакваше! Чудо в Русия може би няма да има (видео)

Досегашният сензационен лидер в руското първенство Ростов записа шокираща загуба с 1:2 от последния до днес Мордовия и вече изостава на 2 точки от ЦСКА (Москва), а до края остават само четири кръга. Преди седмица тимът на Курбан Бердиев разгроми Зенит с 3:0, а преди това беше прегазил още ЦСКА и Спартак (Москва), също на нула, но днес машината се сгромоляса.

Сергей Самодин вкара за домакините от Саранск в 56-ата минута, но само четири минути след появата си на терена резервата Сердар Азмун изравни в 67-ата минута. Гостите тръгнаха да печелят двубоя и бяха изненадани от включване на Аслан Дудиев в 86-ата минута, което беше спряно с нарушение за дузпа на Сесар Навас. Словенският халф Далибор Стеванович не сгреши от бялата точка и Мордовия поднесе изненадата.

Срамът за Ростов е още по-голям, защото през седмицата футболистите на клуба от Саранск бяха обявили стачка заради неполучени заплати и отказваха да тренират.

Ростов го очакват мачове срещу московските Локомотив и Динамо, както и срещу Урал и Терек. По същото време "армейците" ще играят с Терек, Уфа, Краснодар и Рубин и ако не допуснат грешка, ще триумфират с титлата. При равен брой точки в крайното класиране под внимание първо се взима това кой отбор е спечелил повече двубои, като тук, засега, предимството също е на страната на ЦСКА.