Порто с първа домакинска загуба от повече от година

21-ия кръг в Примейра лига донесе голямо разочарование за феновете на Порто. Техните любимци сензационно загубиха с 1:2 у дома от Арука и по този начин записаха първо поражение на "Ещадио До Драгао" в шампионатен мач от ноември 2014 година, когато отстъпиха с 0:2 на Бенфика.

И двата гола за Арука отбеляза Влатер Гонсалес. Той откри резултата още в 1-ата минута, но в 14-ата Винсен Абубакар възстанови равенството. Гостите нанесоха решителния си удар в 66-ата минута с второто попадение на Гонсалес.

Загубата остави Порто на 3-о място в класирането. "Драконите" имат 46 точки, а лидер е Бенфика с 52. Вторият Спортинг (Лисабон) може да си върне водачеството днес, ако вземе домакинството си на Рио Аве.

ПОРТО - АРУКА 1:2
0:1 Гонсалес (1)
1:1 Абубакар (14)
1:2 Гонсалес (66)