ПСЖ мина триумфално и през "Велодром" (видео)

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен постигна девета поредна победа в Лига 1, след като спечели голямото дерби срещу Олимпик Марсилия. Тимът на Лоран Б;ан се наложи с 2:1 на "Велодром" и продължава да няма загуба от началото на сезона. Златан Ибрахимович и Анхел ди Мария отбелязаха попаденията за парижани, а за домакините точен беше Реми Кабела.

Пред 63 235 зрители гостите от Париж откриха резултата още във втората минута с гол на Златан Ибрахимович. Той засече перфектно центриране на Максуел и не остави шансове на Стив Манданда. Това бе гол номер 21 на шведа в първенството и той продължава да е начело сред голмайсторите.

В 25-ата минута обаче марсилци изравниха с гол на Реми Кабела, който напредна през центъра и изненада Кевин Трап.
През втората част и двата отбора с всички сили търсеха победата, но класата на ПСЖ си каза думата. В 71-ата минута Ибрахимович запази топката на аутлинията и върна към Анхел ди Мария, който финтира съперник и с премерен удар донесе победата на гостите.

Така Пари Сен Жермен регистрира своя мач номер 34 във френското първенство без загуба и е убедителен лидер с аванс от 24 точки пред Монако. Марсилия е на 10-а позиция.