Рома удържа победата над Сампдория след драма на "Олимпико" (видео)

Отборът на Рома победи Сампдория с  2:1 в драматичен мач от 24-ия кръг на Серия А на "Олимпико". Домакините поведоха с 2:0, но автогол на Миралем Пянич върна генуезците в мача. Това им вдъхна самочувствие и те бяха близо до това да измъкнат точката, а в добавеното време и гредата спаси Рома от изравнителен гол.

Още с началния съдийски сигнал на Доменико Чели домакините от Рома взеха инициативата и се настаниха трайно в половината на Сампдория, като положенията се редуваха едно след друго, но до гол не се стигаше. Гостите се опитваха да притесняват римляните с епизодични контраатаки, но  не успяваха да затруднят сериозно Шчесни.

В 20-ата минута Стефан Ел Шаарауи направи страхотен пропуск пред вратата на Сампдория, след като прати топката високо над вратата от точката на дузпата, без при това да бъде притесняван от бранител на Сампдория. Минута по-късно и Алесандро Флоренци се размина с гола, като сантиметри не му достигнаха, за да засече едно центриране на Майкон. В 28-ата минута футболистите на Рома имаха претенции за игра с ръка на играч на Сампдория в собственото наказателно поле, но не получиха дузпа.

Рома продължи с натиска си към вратата на Вивиано, но до нищо сериозно не се стигна.Най-интересната ситуация беше пред вратата на Рома, когато Хоакин Кореа получи жълт картон за симулация в наказателното поле, след като падна при съприкосновение с Рюдигер. Все пак Рома стигна до попадение в края на полувремето чрез Флоренци, който засече рикоширала след удар на Ел Шаарауи топка с глава в мрежата на Сампдория.

Второто полувреме започна с натиск на Рома, който бързо се материализира. В 51-ата минута Диего Пероти удвои, а минута по-късно играчите на Рома пропуснаха страхотен шанс за трети гол. В 56-ата минута гостите стигнаха до гол, след като Миралем Пянич си отбеляза автогол и така интригата на "Олимпико" са завърна. Домакините започнаха да действат по-предпазливо, докато футболистите на треньора Винченцо Монтела станаха доста агресивни. В 61-ата минута гостите получиха пряк свободен удар от удобна дистанция, но изстрелът на Фернандо рикошира в стената.

Треньорът на Рома Лучано Спалети показа, че не е доволен от случващото се на терена и пусна в игра босненския нападател Един Джеко на мястото на Майкон, което беше посрещнато одобрително от тифозите на "вълците". В 72-ата минута топката като по (удо не попадна в мрежата на Сампдория за трети път в мача. Салах намери Джеко в наказателното поле. Босненецът успя да я насочи към Ел Шаарауи, който прати силен, но неточен удар към вратата на Вивиано. В 75-ата минута и Джеко стреля, но топката беше отклонена от бранител на Сампдория.

Четвърт час преди края в игра за гостите се появи и Антонио Касано, което ясно показа отказът на генуезци да се примирят с резултата. Бившият нападател на Рома обаче не беше посрещнат радушно, след като публиката на "Олимпико" го освирка. В 77-ата минута последва нова опасна атака на Рома. Салах напредна към наказателното поле, но опитът му да намери съотборник се оказа неуспешен, след като Ранокия блокира паса. Три минути преди края Шчесни се превърна в герой за Рома, след като отрази опасен удар на Касано отблизо. В добавеното време и Фабио Куялярела се озова в опасна близост до вратата на Рома, но нападателят на Сампдория беше в положение на засада. С това опасностите пред вратата на домакините не свършиха, като и гредата спаси тима на Спалети след невъзможно отиграване на Матия Касани.

Така Рома спечели трите точки и остана в битката за топ 3. "Вълците" вървят пети във временното класиране с 44 точки, на 2 от третия Фиорентина, но на 12 от лидера Наполи.