Селта не успя да си го върне на Севиля (видео)

Отборите на Селта и Севиля направиха 1:1 в мач от 23-ия кръг на Ла Лига. Гостите от "Рамон Санчес Писхуан" играха с човек по-малко повече от час, но въпреки това си извоюваха една точка. Даниел Карисо вкара за андалуския тим в 42-ата минута, а Клаудио Бовю изравни в 63-ата. Само преди три дни тимът на Унай Емери разби "небесносините" с 4:0 в първи 1/2-финал за Купата на краля.

Домакините търсеха повече гола в началото на мача, като Клаудио Бовю стреля извън целта в третата и 12-ата минути. Последваха два неточни опита на Даниел Вас (18 и 22). В 25-ата минута завърналият в редиците на севилци Федерико Фасио получи втори жълт картон, след като беше декориран за първи път още във втората минута, а в средата на полувремето шпагатът му закъсня. Галиският тим не съумя да се възползва от численото си предимство до почивката, а даже и получи гол. В 42-ата минута Даниел Карисо отбеляза при добавка след корнер.

Неманя Радоя (46) и Карлес Планес (50) не стреляха точно в началото на втората част. В 52-ата Бовю шутира над гредата от едва три метра. Две минути по-късно Серхио Рико изби след тежък шут на Радоя. В 62-ата Стеван Нзонзи стреля с глава в близката греда след центриране отляво. Минута по-късно "небесносините" изравниха след остро центриране на Вас и моментален удар на Бовю - 1:1. В края на двубоя домакините на Тото Берицо натиснаха в търсене на победата. В 86-ата Густаво Кабрал беше оставен сам в наказателното поле, но нито стреля с глава, нито подаде.

Севиля е на пета позиция, а Селта - на седма.

Снимка: Getty Images/Guliver