Олимпиакос се оказа прекалено силен за ПАОК на Бербатов (видео)

Независимо че записа пълни 90 минути, завърналият се след наказание Димитър Бербатов не успя да помогне на ПАОК при гостуването на лидера Олимпиакос и тимът от Солун загуби с минималното 0:1. Норвежкият национал Омар Елабделауи реализира гола още в 8-ата минута. С това поражение съставът на българина остава на четвърто място, но вече е на цели 27 точки от Олимпиакос, който се радва на изключителните 20 победи от 21 кръга.

След скандалите в ПАОК в последно време наставникът Игор Тудор явно си беше взел бележка и заложи на Бербатов още от първата минута, като в първия час 35-годишният футболист действаше зад нападателя Стефанос Клаус Атанасиадис. През второто полувреме обаче капитанът беше сменен и Митко поведе атаката. Той обаче не се отличи с нищо, а и като цяло ПАОК беше по-слабият отбор. На няколко пъти българинът ръкомахаше недоволно към своите съотборници, които или не му подаваха, или не си покриваха зоните.

В 65-ата минута Георгиос Тцавелас от ПАОК получи втори жълт картон, но само пет минути по-късно за същото беше изгонен и Саша Зделар от състава на домакините.

В класирането на местната Суперлига отборът от "Тумба" е на 4 точки от третия Панатинайкос и на 8 от втория АЕК. Голямата цел пред клуба е спечелването на турнира за Купата на Гърция, където в четвъртък предстои реванш срещу Паниониос от четвъртфиналната фаза. При гостуването си в първия двубой ПАОК завърши 1:1 и сега има големи шансове да се класира за полуфиналите.

ОЛИМПИАКОС - ПАОК 1:0
1:0 Елабделауи (8)