Гол в добавеното време остави Хидинк непобеден и отдалечи Юнайтед от челото (видео)

Челси остава непобеден, откакто Гуус Хидинк пое отбора, след като днес шампионите завършиха наравно - 1:1, с Манчестър Юнайтед в голямото дерби от 25-ия кръг в Премиър лийг. Двата отбора изиграха доста интересен мач с немалко положения, като гостите откриха чрез Джеси Лингард в 61-ата минута, а Диего Коща изравни в добавеното време. Така Челси записа рекордно четвърто поредно домакинско равенство в Премиър лийг, а Манчестър Юнайтед се отдалечи на шест точки от четвъртото място.

Лондончани вече са в серия от девет поредни шампионатни срещи без загуба, а освен това не са допускали поражение от днешния си съперник в десет срещи поред във всички турнири.

Гуус Хидинк не бе направил никакви промени в титулярните си 11. Мениджърът на "червените дяволи" Луис ван Гаал също заложи на абсолютно идентичен стартов състав, както и при успеха над Стоук Сити през седмицата.

Манчестър Юнайтед стартира по-активно и наложи териториален натиск. "Червените дяволи" изпълниха шест корнера пред вратата на Куртоа в първите 18 минути, а самият страж се намеси много добре при един опасен удар на Марсиал.

При първия ъглов удар пред вратата на гостите Диего Коща засече с глава, след което изрази бурно претенциите си, че срещу него е било извършено нарушение, тъй като Блинд го държеше за ръката. В 29-ата минута и Матич засече с глава центриране от корнер, но Де Хеа улови. Постепенно Челси взе инициативата и в 32-ата минута Оскар изведе Коща, който стреля остро по диагонала, но топката профуча встрани от далечната греда. Секунди след това и самият Оскар шутира отблизо над вратата. В 35-ата минута "осмицата" на Челси получи нова възможност, но от малкото наказателно поле не успя да засече центриране по земя на Вилиан. Пет минути преди почивката Фелаини се измъкна от опеката на Зума и засече с глава след поредния ъглов удар, но топката премина встрани.Челси - Манчестър Юнайтед

В края на първото полувреме и Рууни не успя да засече пред голлинията прострелно центриране на Дармиан отдясно. След това Тери бе изпуснат в наказателното поле и стреля, а топката рикошира в лакътя на Блинд. Лондончани претендираха основателно за дузпа, но Майкъл Оливър не отсъди такава. Челси - Манчестър Юнайтед 1:1

Второто полувреме започна с опасни удари на Рууни и Марсиал, като първият бе избит от Куртоа, а вторият мина встрани. След това белгиецът спаси и опасен изстрел на Лингард. В 61-ата минута гостите стигнаха до гол. Бортуик-Джаксън центрира отляво, Рууни спря топката за Лингард, който се обърна много добре около точката за дузпа и стреля в горния десен ъгъл на вратата на Куртоа - 0:1. Де Хеа запази аванса на своя отбор в 68-ата минута, когато изби много силен удар на Иванович. Отново испанският страж се намеси решаващо в 72-ата минута, като този път изби изстрел на Фабрегас. Минута пред края и Диего Коща бе близо до гола, но ударът му с глава мина над вратата.

Голмайсторът на Челси обаче бе точен в първата минута на добавеното време, когато бе изведен от Фабрегас, Бортуик-Джаксън покри засадата, след което се опита да избие топката от краката на Коща. Нападателят обаче успя да я запази, премина покрай Де Хеа и прати топката във вратата - 1:1.

В 96-ата минута Коща можеше да направи обрата пълен, но този път неговият удар бе избит от Де Хеа.Челси - Манчестър Юнайтед 1:1

Юнайтед е на пето място и изостава на шест точки от градския съперник Сити, който в момента заема заветното четвърто място във временното класиране. Челси е 13-и. Неприятната новина за "сините от Лондон" е тежката контузия на Кюрт Зума, за когото има опасения, че е скъсал кръстни връзки.