Арсенал отказа Борнемут за 88 секунди и се върна към победите (видео)

Арсенал сложи край на серията си от четири поредни шампионатни срещи без успех, побеждавайки с 2:0 Борнемут като гост. "Артилеристите" решиха двубоя за 88 секунди, в рамките на които Месут Йозил (23') и Алекс Окслейд-Чембърлейн (24') се разписаха във вратата на Артур Боруц. Благодарение на тази победа Арсенал се изравни по точки с Тотнъм, който в момента е на второ място във временното класиране.

Домакините излязоха в същия състав, който преди няколко дни победи Кристъл Палас като гост. Една промяна бе направил мениджърът на лондончани Арсен Венгер: Алекс Окслейд-Чембърлейн започна за сметка на Джоел Кембъл.

Гостите създадоха първата голова възможност в 13-ата минута, когато Алексис бе изведен зад отбраната на "черешките", но след неговия удар топката профуча над напречната греда.

В 23-ата минута Арсенал излезе напред. Аарън Рамзи центрира в наказателното поле, Жиру свали майсторски с глава към Йозил, който простреля Боруц от няколко метра. Още в следващата минута Окслейд-Чембърлейн удвои, след като получи от Рамзи и стреля по диагонала. Топката чукна далечната греда и влезе във вратата - 0:2.

Хари Артър имаше възможност да намали много скоро след това, но неговият удар от 17-18 метра бе избит от Петер Чех.

В началото на втората част Смит завърши добра атаката на Борнемут, но ударът му премина на сантиметри встрани. Боруц пък изби удар на Санчес от границата на наказателното поле.

До края Джош Кинг пропусна с глава, а в добавеното време Петер Чех се намеси решаващо в две последователни ситуации след удари на Куук и Артър.

Арсенал се изравни по точки с Тотнъм, но "шпорите" са на второ място заради по-добрата си голова разлика. Двата отбора са на пет точки зад лидера Лестър, който в следващия кръг гостува именно на "артилеристите". Борнемут е 15-и, на пет пункта над зоната на изпадащите.