Барса със сива победа във Валенсия (видео + галерия)

Отборът на Барселона надигра с 2:0 Леванте в обеден двубой от 23-ия кръг на Ла Лига, игран на "Сиутат де Валенсия". Автогол на Давид Наваро (21) и попадение на Луис Суарес (90) донесоха ценния успех за възпитаниците на Луис Енрике. Каталунците изиграха мач без особен блясък, като след почивката почти не създадоха притеснения за вратаря Диего Мариньо. Барса изравни клубния си рекорд по поредни срещи без поражение (28) и го направи в стотния мач на Луис Енрике начело на отбора. С успеха Барса върна аванса си от три точки пред втория Атлетико Мадрид, като тимът от "Камп Ноу" има и мач по-малко.

Серхио Бускетс остана на пейката, а в ролята на опорен полузащитник влезе Сержи Роберто. Лионел Меси, Луис Суарес и Неймар обичайно търсеха попадения в мрежата на Диего Мариньо. Руби разчиташе в атака на Джузепе Роси, Дейверсон и Хосе Моралес.

Леванте - Барселона Срещата започна с мощен натиск към вратата на домакините. Първият шут дойде по-малко от минута след началото, когато Андрес Иниеста стреля над гредата. В третата минута Меси прати топката в мрежата, но при вдигнат флаг за засада. Видеоповторението показаха, че двама човека покриват Лео и съдията Перес Монтеро е ощетил каталунците.

"Гранотас" се съвзеха след първоначалния натиск и в 12-ата минута Дейверсон стреля опасно към близкия ъгъл след рейд на Тоньо Гарсия. В 17-ата Неймар отправи техничен фалцов изстрел по диагонала - Мариньо се разтегна и изби. В 21-ата Алба центрира отляво, топката се отби в гърба на капитана Наваро и влезе в мрежата.

Леванте - Барселона В 25-ата Неймар достигна до топката на самата аутлиния и я поднесе на Суарес, който не стреля точно от близка дистанция. В 29-ата Верса шутира малко над гредата от фал. Две минути по-късно Джеферсон Лерма беше изведен сам срещу Клаудио Браво, но се провали с ниския изстрел. В 37-ата гредата спаси гостите от "Камп Ноу". Хосе Моралес се включи по лявото крило, потърси обратния ъгъл с нисък шут, ала късметът му изневери. Като цяло тимът на Руби пропусна да се възползва от липсата на концентрация в играчите на Луис Енрике в края на полувремето.

В 47-ата минута Джузепе Роси отправи остър удар от 20 метра, при който Браво внимаваше. В 54-ата Меси за втори път прати топката в мрежата, но отново имаше вдигнат флаг за засада, като този път реферът беше прав. Две минути по-късно Роси измъкна топката от Даниел Алвеш и Жерард Пике, подаде я към дузата, където Дейверсон се забави.

Леванте - Барселона В 59-ата Иван Ракитич стреля с глава на първа греда - Мариньо изби над напречната. В 62-ата Луис Суарес нацели близката греда, след като засече топката с глава. Барселонци играеха доста лежерно и допускаха последният в класирането да е близо в резултата и дори да търси изравняване. В края на срещата валенсианци хвърлиха своите сили в нападение и логично оголиха задните си позиции. Така в 92-ата минута Меси изведе Луис Суарес сам срещу вратаря, а уругваецът с техничен външен фалц порази мрежата с 20-ия си гол в Ла Лига за крайното 0:2.

Интересното е, че след три дни Барса отново ще гостува във Валенсия, но на едноименния тим в протоколен реванш за Купата на краля. Леванте остава на последната 20-а позиция. За 100 мача начело на Барса Луис Енрике е недостижим по победи - цели 80 и едва 9 поражения.