Мартин Гулд е първият финалист в Германия

Световният номер 20 Мартин Гулд се класира за третия в кариерата си ранкинг финал, след като записа успех с 6:2 фрейма срещу Греъм Дот на "Мастърс"-а в Германия. Така в опит да спечели най-ценния си трофей до момента в неделя 34-годишният англичанин ще очаква победителя от другия 1/2-финал в зала "Темподром" в Берлин между Кайрън Уилсън и Лука Бресел.

Гулд поведе бързо в резултата с 4:0 след най-добра серия от 87 точки в четвъртата партия. Англичанинът бе максимално улеснен от слабата игра и грешките на Дот. Шотландецът, който е световен шампион от 2006 година, измъкна първия фрейм след кратката почивка, но след това Гулд се прояви с брейк от 53 точки за 5:1. Седмата партия отново бе за Дот, но той видимо бе разочарован от представянето си в мача. Напрегнатият осми фрейм се оказа последен в двубоя, като 25-ият в света шотландец имаше ранната инициатива, но не се възползва. Гулд се пребори за частта и така стигна до победата с категоричните 6:2 фрейма.

Финалът утре се играе във формат 9 от 17 фрейма, като шампионът ще заслужи чек за 80 000 евро. В кариерата си Гулд има загубен финал на ранкинг изданието Players Championship през 2011 г., когато отстъпва с 0:4 части срещу Шон Мърфи. През миналото лято пък бившето крупие претърпя поражение с 8:9 фрейма на финала на Australian Open срещу Джон Хигинс.

Снимка: worldsnooker.com