Ювентус свали Манчестър Сити от върха, двата тима продължават напред (видео)

Италианският шампион Ювентус свали Манчестър Сити от върха в класирането на група "D" в Шампионската лига, след като го победи за втори път през този сезон в най-комерсиалния футболен турнир на Европа - този път с минималното 1:0 на "Ювентус Стейдиъм". Марио Манджукич отбеляза единственото попадение в срещата след 17 минути игра. След това и двата тима пропуснаха редица положения за гол, но до втори такъв в мача не се стигна и торинци взеха трите точки, с които се изкачиха на първото място в групата с 11 точки и без загуба в турнира след пет мача. "Гражданите" обаче също не трябва да съжаляват кой знае колко много за това поражение, след като развитието на другия двубой в групата - между Борусия (Мьонхенгладбах) и Севиля, позволи на отбора на Мануел Пелегрини също да продължи напред към 1/8-финалите кръг преди края.

Юве откри резултата срещу лидера в група "D" към този момент Ман Сити след само 17 минути игра. Точен за домакините бе Марио Манджукич, който се разписа отблизо в наказателното поле пред Джо Харт след центриране на Алекс Сандро от лявото крило. Преди това Пол Погба преодоля голяма част от терена с топка в крака, за да подаде към Сандро на крилото и той да центрира към Манджукич.

Малко преди попадението на Манджукич гостите имаха отлична възможност те да открият резултата, след като отбраната на Юве не успя да блокира добре удар на Туре Яя и топката остана в страхотна позиция в наказателното поле пред връхлитащия Фернандо. Бразилецът обаче прати топката далеч над гредата, опитвайки се с мощ да преодолее Джанлуиджи Буфон.

След гола на торинци играта стана още по-отворена и положения имаше и пред двете врати. Серхио Агуеро и Хесус Навас обаче пратиха топката встрани от очертанията на вратата на Буфон, а Стефан Лихтщайнер не успя да се възползва от добър свой пробив по дясното крило и също стреля в мрежата, но от външната страна на гредата зад Джо Харт. Така Юве се оттегли на почивка с гол аванс.

Втората част по нищо не се различаваше от втората, като и двата тима имаше за какво да съжаляват. Клаудио Маркизио предизвика отлично спасяване от страна на Джо Харт с плътен удар извън наказателното поле, а Струаро уцели гредата от непосредствена близост, след като красив прехвърлящ удар на Алваро Мората преодоля Харт, но излизаше в аут преди Струаро да го настигне и да опита да го прати в мрежата.

Пред вратата на Буфон също беше много интересно, като италианският ветеран спаси по невероятен начин удар на Фернандо с глава след корнер, а след това и Рахим Стърлинг пропусна невероятно положение, останал сам срещу стража, пращайки топката много странно в аут с левия крак. В заключителните минути на двубоя гостите наложиха масиран натиск, който обаче доведе само до неточни удари на Туре Яя и Кевин де Бройне.

По този начин Манчестър Сити допусна второ поредно поражение от Юве в тазгодишното издание на Шампионската лига и бе изместен от върха, където се настани именно "Старата госпожа". Италианците събраха актив от 11 точки и са в отлична позиция да спечелят групата и да си осигурят по-благосклонен жребий за 1/8-финалите.

ЮВЕНТУС - МАНЧЕСТЪР СИТИ 1:0
1:0 - Манджукич (17)

ЮВЕНТУС (3-5-2): Джанлуиджи Буфон - Джорджо Киелини, Андреа Бардзали, Леонардо Бонучи - Стефан Лихтщайнер, Пол Погба, Клаудио Маркизио, Стефано Струаро, Алекс Сандро - Пауло Дибала, Марио Манджукич

МАНЧЕСТЪР СИТИ (4-1-4-1): Джо Харт - Бакари Саня, Николас Отаменди, Мартин Демикелис, Гаел Клиши - Фернандо - Кевин де Бройне, Туре Яя, Фернандиньо, Хесус Навас - Серхио Агуеро

СЪДИЯ: Феликс Брих (Германия)

СТАДИОН: "Ювентус Стейдиъм", Торино