Вицешампионът Левски продължи победната си серия

Вицешампионът Левски продължи победната си серия в женското волейболно първенство на България. В първата среща от 4-и кръг "сините" надиграха ЙЕБ Шумен с 3:0 (25:11, 25:8, 25:17) гейма в столичната зала "Сиконко". Така възпитаничките на Радослав Бакърджиев записаха четвърти пореден успех през настоящата кампания и без загубена точка до момента заемат еднолично първото място в класирането. Още по-впечатляващото е, че волейболистките от столицата са загубили само един гейм в срещите си досега - при гостуването на шампиона Марица (Пловдив) във втория кръг, което спечелиха с 3:1 гейма.

На другия полюс е представянето на новака ЙЕБ Шумен, който се намира в серия от три последователни поражения. Волейболистките от Шумен нямат победа от първия кръг, когато се наложиха като домакини над Славия с 3:1 гейма. Така с 3 точки ЙЕБ Шумен заема 7-о място в класирането.