Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Ники Пенчев и Ресовия с 4-а победа в Полша

Волейболният национал Николай Пенчев и Асеко Ресовия (Жешув) записаха 4-а победа в полската Плюс лига. Ники Пенчев и компания обърнаха и надиграха като гости Лучничка (Бидгошч) с 3:1 (23:25, 25:20, 29:27, 25:23) в мач от 5-ия кръг, игран пред над 4500 зрители.

Ники Пенчев започна като титуляр за шампионите на Полша, но бе сменен във втория гейм от Александър Сливка, за да се появи отново в игра за малко в третата част. Българският национал завърши с 4 точки (33% ефективност в атака, 100% позитивно и 33% перфектно посрещане). Пореден страхотен мач за Ресовия изигра зведата Бартош Курек, който бе над всички и заби 25 точки (1 блок и 60% ефективност в атака) за победата. Курек бе определен и за MVP на мача. За домакините от Бидгошч белгийският национал Кевин Клинкенберг реализира 19 точки (2 блока, 1 ас, 53% ефективност в атака, 47% позитивно и 16% перфектно посрещане), а Бартош Кжисиек добави още 17 точки (3 блока и 39% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за успеха.

По този начин шампионите на Полша останаха 3-и във временното класиране с 13 точки след 4 победи и 1 загуба, с колкото е и 2-ия Церад Чарни (Радом). Едноличен лидер е ЗАКСА (Кенджежин-Кожле) с 14 точки след 5 победи от 5 мача. В следващия междинен 6-ти кръг волейболистите на Ресовия са домакини именно на ЗАКСА. Срещата е в сряда (25 ноември) от 21,30 часа българско време.

ЛУЧНИЧКА (БИДГОШЧ) - АСЕКО РЕСОВИЯ (ЖЕШУВ) 1:3 (25:23, 20:25, 27:29, 23:25)
ЛУЧНИЧКА: Мурильо Радке 2, Бартош Кжисиек 17, Кевин Клинкенберг 19, Михал Ручяк 13, Ян Новаковски 4, Войчех Юркиевич 5 - Михал Журек-либеро (Давид Мурек, Гжегож Косок 2, Никодем Волански)
Старши-треньор: Пьотър Маковски
РЕСОВИЯ: Фабиан Джизга 1, Бартош Курек 25, НИКОЛАЙ ПЕНЧЕВ 4, Жулиен Линеел 20, Давид Дрия 3, Дмитро Пашитский 10 - Дамян Войташек-либеро (Лукаш Тихачек 1, Лукаш Перловски 4, Александър Сливка 8)
Старши-треньор: Анджей Ковал.