Фантастичен гол на Гаджев и син успех на "Лаута" (видео+галерия)

Капитанът на Левски Владимир Гаджев се завърна след два мача наказание с фантастично попадение. Благодарение на него "сините" пък се върнаха към успеха след поражението от Славия (2:3) и победиха с 1:0 Локомотив (Пловдив) на "Лаута" в предпоследен мач от втората шестица на "А" група.
Така Левски остана с предимство от три точки пред Черно море след своя 16-и успех за сезона и вече има актив от 53 точки. Именно срещу "моряците" 26-кратните шампиони излизат във финал за Купата на България след седмица. "Смърфовете" останаха с 29 точки след 18-та загуба, но тима вече се бе спасил.
Поради тази причина най-много се очакваше днес сблъсъка за голмайсторския приз между Мартин Камбуров и Антонио Аниете. Испанецът пропусна страхотен шанс и остана с 12 гола, докато родния голмайстор има 13 и кръг преди края е на път да спечели приза за пети път в кариерата си.

Локо Пд - Левски 0:1 Двубоят започна равностойно. Аниете в 8-ата минута направи страхотен пропуск останал сам срещу Теодор Скорчев. Той финтира отлично Христо Стамов, след което вместо да вкара стреля в тялото на стража на домакините.
Удар на Гаджев в 19-ата минута бе спасен от вратаря на домакините.
До края на първата част гостите се опитаха да вкарат гол, но без да имат чисти положения.

Локо Пд - Левски 0:1 На почивката Александър Александров замени Роман Прохазка. Първата интересна ситуация бе в 55-ата минута Педро бе изведе сам срещу Скорчев, който излезе да го пресреща. Нападателят вдигна високо крак и вместо да играе с топката и да излезе сам срещу празната врата, извърши нарушение срещу вратаря.
Дани Кики преодоля трима сини играчи и със силен удар пробва рефлекса на Йоргачевич, който бе внимателен в 58-ата минута.

Локо Пд - Левски 0:1 При следващата атака Гаджев вкара своя пети гол за Левски този сезон. Националът центрира от корнер, след което топката се върна при него. Преодоля майсторски Ванчо Траянов пускайки топката между краката му, а след това с левия крак прати топката от 19 метра в далечния десен ъгъл на Скорчев.
27-то попадение в мач № 201 на Гаджев за "сините" се оказа единствено до края на срещата.

Левски има вече 78 победи от 116 мача между двата тима в "А" група, а успехите на Локо са едва 15. Съперниците не са правили нулево равенство от 1992 година.

Във вторник играчите на Стойчо Стоев излизат на "Герена" в последен мач от сезона в "А" група срещу Марек, докато "черно-белите" гостуват на "Тича", където ще изпратят този тежък сезон.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЛЕВСКИ 0:1
0:1 Гаджев (59)

ЛОКО ПД (4-2-3-1): Теодор Скорчев; Здравко Илиев, Христо Стамов, Мартин Сечков, Радослав Димитров, Георги Вълчев, Ванчо Траянов, Йохан Ласиман;  Дани Кики, Бирсент Карагерен; Мартин Камбуров
Старши треньор: Х. Колев
ЛЕВСКИ (4-2-3-1): Боян Йоргачевич; Роман Прохазка, Борислав Стойчев, Аймен Белаид, Мики Орачев, Владимир Гаджев, Мигел Бедоя, Луис Педро, Либан Абди Борислав Цонев; Антонио Аниете
Старши треньор: С. Стоев
СЪДИЯ: Ангел Ангелов
СТАДИОН: "Локомотив"