Спартак (Плевен) сложи петица на Ком (Берковица)

Лидерът в Северозападната "В" група Спартак (Плевен) победи с 5:0 гостуващия му Ком (Берковица) в среща от 19-ия кръг на първенството. Домакините доминираха през цялото време, но се смилиха над съперника, който за цял мач не отправи нито един удар към отсрещната врата. Берковският страж Асен Стефанов опази мрежата си „суха“ до 32-ата минута. Тогава Васил Шопов го порази с шут от 23 метра. Четири минути по-късно Любомир Тодоров завърши с диагонален голов удар пробива си от ляво – 2:0.

В средата на втората част бранителят Живко Господинов бе най-добре пласиран при суматоха в наказателното поле на гостите и направи резултата категоричен. Бърза контраатака на плевенчани продължи с извеждащ пас към Шопов, който пък я завърши с техничен удар покрай Стефанов за 4:0 в 78-ата минута. Малко преди края голмайстърът на групата Стефан Христов се разписа за 23-и път от началото на сезона.