Учиков с 13 точки, UPCN (Сан Хуан) изравни полуфиналната серия в Аржентина

Българският диагонал Николай Учиков и неговият UPCN (Сан Хуан) успяха да изравнят резултата в полуфиналната плейофна серия на аржентинската Серия А1 срещу Ломас Волей (Ломас де Самора). След като загубиха драматично първата среща с 2:3 гейма, тази нощ Учиков и компания биха категорично у дома Ломас Волей с 3:0 (25:20, 25:16, 25:22) във втория си мач от полуфиналите.

По този начин волейболистите на UPCN изравниха плейофната серия на 1-1 победи. Играе се до 3 победи от 5 мача. Третата и четвъртата среща между UPCN и Ломас Волей са следващия вторник и четвъртък (31 март и 2 април) рано сутринта българско време в Ломас де Самора.

Учиков изигра поредния си силен мач за UPCN и стана втори по резултатност с 13 точки (1 блок, 1 ас и 48% ефективност в атака), а Хавиер Филарди добави още 15 точки (2 блока, 1 ас, 63% ефективност в атака и 71% перфектно посрещане) за победата. За тима на Ломас Лукас Окампо завърши със скромните 9 точки.

UPCN (САН ХУАН) - ЛОМАС ВОЛЕЙ (ЛОМАС ДЕ САМОРА) 3:0 (25:20, 25:16, 25:22)
UPCN: Демиан Гонсалвес 3, НИКОЛАЙ УЧИКОВ 13, Хавиер Филарди 15, Маркус Поп 9, Уалас Мартинс 6, Мартин Рамос 6 - Себастиан Гарок-либеро
Старши-треньор: Фабиан Армоа
ЛОМАС ВОЛЕЙ: Хуан Риганти 1, Диего Бонини 7, Максимилиано Скарпин 3, Факундо Имхоф 2, Лукас Окампо 9, Лисандро Дзаноти 7 - Франко Масимино-либеро (Себастиан Фирпо 2, Лукас Тел 2, Густаво Порпорато 2, Алехандро Торо 2, Рамиро Нуньос)
Старши-треньор: Марсело Силва.