Тетевен Волей с победа №16 във Висшата лига

Мъжкият отбор на Инвестбанк Тетевен Волей (Тетевен) записа 16-та победа от началото на сезона във Висшата лига, след като в среща от 17-ти кръг на първенството надигра с 3:0 (25:11, 25:19, 25:14) като гост новака в групата Звездец (Горна Малина).

Гостите играха силно, въпреки че си бяха осигурили предсрочно първото място преди началото на плейофите.

В другия мач от днешната програма Славия (София) спечели с 3:1 (26:24, 20:25, 25:23, 25:21) при трудното си гостуване на Ботев (Луковит). Домакините започнаха по-силно и водеха с 23:21, но гостите успяха да обърнат резултата и да вземат аванс в геймовете. След това играчите на Ботев изравниха, но в третата и четвъртата част Славия диктуваше темпото на терена и се поздрави с три точки.

В класирането кръг преди края Тетевен Волей води с 49 точки, на девет пред Виктория Волей. Ботев (Луковит) остава на четвърта позиция с 30 точки, а Славия е на седмо място с 24.