Сливен пред сензация, за малко да победи Казанлък Волей

Женският отбор на Сливен (Сливен) изпусна да победи Казанлък Волей (Казанлък) в собствената си зала Асеновец, след като отстъпи с драматичното 2:3 (25:18, 15:25, 21:25, 25:18, 6:15).

За домакините силен мач направи Пролетка Иванова, докато в тима на гостите треньорът Петър Дочев бе лишен от разпределителката Василена Папанова, която е на лагер с националния отбор за девойки младша възраст.

Сливен успя да зарадва своите привърженици, след като поведе в геймовете, но след това допусна пълен обрат. Домакините, обаче, не се бяха предали и вкараха мача в тайбрек. В решителната част силите им не достигнаха и Казанлък се поздрави с измъчена победа.

В неделя Сливен ще изиграе още един мач - отложената среща срещу Левски (София) от 16-ти кръг. Началният час е 16:00 ч.

Във временното класиране води Левски с 50 точки, а Казанлък Волей е на четвърта позиция с 23. Сливен вече има 7 точки в актива си и заема пето място.