Севиля обърна Еспаньол и запази четвъртото място

Пред 27 955 зрители на своя стадион отборът на Севиля победи Еспаньол с 3:2 в мач от 21-вия кръг на испанското футболно първенство.

Така Севиля с актив от 42 точки запази четвъртото място във временното класиране на испанското футболно първенство след лидера Реал (Мадрид) - 51 точки, Барселона - 47 точки, и Атлетико (Мадрид) - 47 точки. Валенсия е на пето място във временното класиране с 41 точки. Четвъртото място в крайното класиране на испанското футболно първенство дава право на участие в предварителен кръг на Шампионската лига през следващия сезон.

В сряда отборът на Севиля гостува на стадион "Сантяго Бернабеу" на Реал (Мадрид) в мач от 16-тия кръг, отложен заради участието на европейския клубен шампион Реал в световното клубно първенство през декември в Мароко.

Гостите от Еспаньол поведоха в резултата в 15-та минута с гол на Кристиан Стуани от дузпа. За по-малко от десетина минута домакините от Севиля стигнаха до обрат в резултата с голове на Диого Фигейраш в 26-та и на Витоло в 35-та минута. В 77-та минута с гол на Виктор Санчес отново се стигна до равенство - 2:2.

Севиля нанесе своя удар в 89-та минтута - след двоен пас с Карлос Бака топката бе върната на Яго Аспас и той с точен удар с левия си крак в левия долен ъгъл на вратаря на гостите оформи крайния резултат - 3:2 за Севиля.