Меси измъкна Барселона от трудна ситуация (видео + галерия)

Барселона потрепери срещу Виляреал, след като на два пъти изоставаше в резултата, но в крайна сметка стигна до обрат и се поздрави с успех с 3:2 на "Камп Ноу" в двубой от 21-ия кръг на Примера дивисион. Отново герой за Барса беше вездесъщият Лионел Меси, който отбеляза победното попадение. Виляреал пък стана първият отбор, който успява да отбележи два гола на Барса на "Камп Ноу" през този сезон.

Така отборът на Луис Енрике се доближи на точка от лидера Реал (Мадрид), който обаче е с мач по-малко.

Традиционната изненада в състава на "блаугуранас" този път беше влючването на Рафиня в халфовата линия на мястото на Иван Ракитич.

От първите минути Барселона подложи на унищожителни атаки гостуващият тим, като особено активен беше уругвайският нападател Луис Суарес.
Барселона - Виляреал 3:2
Противно на логиката обаче първи до гол стигнаха гостите от Виляреал. Голът отбеляза Денис Черишев в 30-ата минута, след една много странна ситуация в наказателното поле на Барселона, когато топката рикошира няколко пъти като в игра на флипер и накрая попадна в мрежата на "каталунците".

Все пак Барселона стигна до изравнително попадение непосредствено преди почивката, когато Неймар отбеляза с удар от наказателното поле.
Барселона пое нов удар в началото на втората част. В 51-ата минута Джовани дос Сантос напредна по лявото крило, след като открадна топката от разсеяния Жерард Пике, нахлу в наказателното и намери Лусиано Вието, който опъна за втори път мрежата на каталунците.

Реакцията на Барса обаче този път беше мигновена. Още в следващата атака Рафиня изравни с първия си гол за сезона, след като завърши акция, започната от Луис Суарес и продължена от Лионел Меси и Неймар. В 55-ата минута Барселона стигна до пълен обрат и поведе за първи път в мача. Луис Суарес намери Меси на границата на наказателното поле и аржентинецът с техничен, но не много силен удар с десния крак, се разписа във вратата на гостите. Според статистиката това беше осми гол за Меси с десния крак. С левия той е отбелязвал 12 пъти, както и два пъти с глава.

В крайна сметка Барселона не позволи на гостите отново да ги притеснят в оставащите до края минути и се поздрави с успеха. Това пък беше първа загуба на Виляреал от 18 мача насам.

Както отбелязва вестник "Ас" Барселона на Луис Енрике е забавна за гледане като игра на рулетка. "В началото изглеждаше сякаш мачът ще се реши в първите 20 минути, а какво стана", пише изданието, което сравнява Меси на терена с Тайсън на ринга, когато е ядосан.