Шоу на Менес измъкна Милан и Индзаги от дупката (видео)

Милан победи Парма 3:1 в двубой от 21-ия кръг на Серия А и постигна първи успех за календарната 2015 г. В герой за "росонерите" се превърна французинът Жереми Менес, който отбеляза два гола и се отчете с асистенция.

Двубоят беше очакван с огромен интерес, тъй като при издънка срещу последния в класирането треньорът Филипо Индзаги по всяка вероятност щеше да бъде уволнен. Бившият нападател на "росонерите" започна мача с двама дебютанти в състава - новопривлечените Матиа Дестро и Салваторе Бокети.

Домакините първи стигнаха до гол в 17-ата минута, когато Жереми Менес се разписа от дузпа, отсъдена за игра с ръка. В 24-ата минута обаче Парма изравни чрез Антонио Ночерино, който се възползва от грешка в отбраната на Милан след изпълнение на ъглов удар.

Милан можеше отново да излезе напред в резултата в 32-ата минута, когато след удар на Алекс топката срещна страничната греда. При добавката Адил Рами също пробва късмета си, но без успех.

Втората част започна с натиск на домакините, които бяха окуражавани от полупразните трибуни на "Меаца". При първата си по-опасна атака "росонерите" стигнаха до втори гол. В основата на атаката беше Алесио Черчи, а автор на попадението стана отново Жереми Менес.

Всичко в мача свърши в 76-ата минута, когато след нова вихрена атака на Милан се стигна до трето попадение във вратата на Парма. Жереми Менес напредна опасно в наказателното поле на Парма, но вместо да стреля видя, че Кристиан Дзакардо е непокрит и отправи топката към него, а съотборникът му не сгреши и отбеляза първия си гол за Милан. До края не се стигна до нищо по-интересно и така "росонерите" добавиха три точки към актива си и вече имат 29, което им отрежда 8-о място в класирането.  Парма пък остана на дъното с 10.