Спорно съдийство опорочи "вечното" дерби при жените (ГАЛЕРИЯ)

Спорно меко казано съдийство опорочи "вечното" дерби между ЦСКА и Левски от 14-ия кръг на женското първенство към НВЛ, което "сините" спечелиха с 3:1 (23:25, 25:14, 25:23, 25:22) в мач, игран тази вечер в зала "Васил Симов". Така волейболистките на Левски остават начело в класирането с 39 точки, докато "червените" са на трета позиция с 22 точки.
ЦСКА - Левски
При 12:8 за Левски във втория гейм, изведнъж реферите на мача забелязаха грешка при ротацията в тима на домакините от ЦСКА. Така се наложи да се отнемат цели осем точки от актива на "червените", като от щаба на тима изпуснаха възможността и за подаване на контестация (б.р. според правилника трябва да се даде заявка за контестация на момента, а не след края на мача). Грешка при подреждането на ЦСКА имаше, но въпросът е защо се забелязва чак след пълно завъртане в тима на домакините? Всичко това промени коренно развоя на срещата и в крайна сметка Левски спечели с 3:1 гейма.
Най-полезни за "сините" станаха Ваня Върбанова (2 блока, 2 аса, 51% ефективност в атака и 18% перфектно посрещане) и Мирослава Паскова (2 блока, 1 ас и 41% ефективност в атака) съответно с 22 и 20 точки за победата. За домакините от ЦСКА Ралина Дошкова заби 24 точки (4 аса и 48% ефективност в атака), а Силвия Кьосева добави 13 точки (2 блока, 1 ас и 53% ефективност в атака), но и това не помогна за успеха.
ЦСКА - ЛЕВСКИ 1:3 (25:23, 14:25, 23:25, 22:25)
ЦСКА: Даниела Кънчева 2, Ралина Дошкова 24, Мария Филипова 5, Радка Димитрова 5, Кристиана Петличка, Силвия Кьосева 13 - Славена Никова-либеро (Ивета Станчулова)
Старши-треньор: Юлия Иванова
ЛЕВСКИ: Петя Баракова 3, Мирослава Паскова 20, Гергана Петрова 8, Ваня Върбанова 22, Вероника Бежандолска 7 Виктория Григорова 14 - Анелия Тодорова-либеро
Старши-треньор: Радослав Бакърджиев.

Статистика: Владислав Каракашков (скаутмен на Марица и volleyballbg.com)