Казанлък Волей с чиста победа в Сливен

Волейболистките на Казанлък (Казанлък) победиха като гости Сливен (Сливен) с 3:0 (25:9, 25:23, 25:19) в мач от 14-ия кръг на женското първенство на България, игран в сливенската зала Асеновец.

С този успех Розите записаха шеста победа в шампионата, като със седем загуби и 18 точки се намират на четвърто място във временното класиране. Те обаче имат и мач по-малко поради отложена среща. Отборът на Сливен е последен в таблицата, като има само една победа и актив от 3 точки.

Розите стартираха ударно в мача, като буквално прегазиха домакините в първия гейм и го взеха скоростно, оставайки съперничките на една 9 точки.

Бързият успех обаче доведе до спад в техните редици и за малко не доведе до неприятни изненади и изпуснат гейм. Волейболистките на Сливен се възползваха от ситуацията и започнаха да диктуват играта, като водеха почти до самия край на гейма. В решаващите минути те имаха преднина от три точки, като поведоха с 23:20, но не успяха да затворят гейма и да изравнят резултата. Волейболистките от Казанлък направиха серия от пет поредни точки и обърнаха гейма, като го спечелиха, а с това поведоха с 2:0.

В третата част вече гостенките вече отново бяха на нужното ниво, като направиха голяма разлика. Розите поведоха с 21:13 и въпреки, че домакините отново се надигнаха и стопиха аванса си до 18:21, до нова напечена ситуация не се стигна и волейболистките на Казанлък затвориха мача с чиста победа.