Мицански резерва при разгромен успех на Карлсруе

Българският национал Илиян Мицански се появи като резерва за Карлсруе при убедитлената победа над един от бившите му тимове ФСВ Франкфурт с 4:1 в среща от 19-ия кръг на Втора Бундеслига. Той влезе в 73-ата минута на мястото на отбелязалия два от головете Роуен Хенингс, но не успя да се разпише. Със спечелените три точки Карлсруе излезе на второ място във временното класиране и показа, че неслучайно отборът е определян като един от фаворитите за промоция.

Мачът се разви перфектно за домакините, които още до средата на първото полувреме поведоха с 2:0 след попадения на Хенингс и Ябо. В 51-ата минута Хенингс направи преднината на Карлсруе класическа, а в 66-ата Дмитрий Назаров реализира дузпа за 4:0. Почетният гол за гостите от Франкфурт бе дело на Мохамед Одида в 72-ата минута.

В другите петъчни мачове Фортуна (Дюселдорф) надви Унион (Берлин) с 1:0, а със същия резултат Айнтрахт (Брауншвайг) спечели визитата си на Хайденхайм.

КАРЛСРУЕ - ФСВ ФРАНКФУРТ 4:1 (2:0)
1:0 Хенингс (16)