Силна Цвети Заркова с 15 точки! Алба Блаж би, но отпадна от Купата на CEV

Волейболната националка Цветелина Заркова и нейният румънски отбор Волей Алба (Блаж) отпаднаха от втория по сила европейски турнир за Купата на CEV.

Заркова и компания надделяха у дома над полския Таурон МКС (Даброва Горнича) в мач-реванш от 1/8-финалите на турнира, игран снощи пред около 1500 зрители, но го направиха с драматичното 3:2 (25:19, 20:25, 25:12, 20:25, 19:17). Първата среща в Полша преди седмица бе завършила при резултат 3:1 за полския тим и това означаваше, че волейболистките на Волей Алба трябваше да търсят сходна победа. Румънският отбор бе доста близо да го направи и да стигне до т.нар. "златен" гейм, след като на два пъти повеждаше в геймовете. В четвъртата част гостенките от Таурон дръпнаха с 21:13, но Цвети Заркова и съотборничките й не се предадоха и стопиха изоставането си до 19:21. До обрат, обаче, не се стигна и тимът на Таурон го взе с 25:20, а за домакините имаше частична утеха, след като стигнаха до победата в мача след оспорван тайбрек завършил при 19:17.

По този начин волейболистките на Волей Алба отпаднаха от по-нататъшно участие в турнира, докато отборът на Таурон се класира за 1/4-финалите за Купата на CEV, където ще срещне турския Галатасарай Дайкин (Истанбул), който пък елиминира гръцкия Олимпиакос (Пирея) след две победи с 3:1 и 3:0 гейма.

Цвети Заркова изигра много силен мач като титулярка за своя тим и реализира 15 точки (3 блока, 1 ас и 58% ефективност в атака), съотборничката й Адина Салаору бе най-полезна за Волей Алба с 21 точки (3 блока, 3 аса 45% ефективност в атака) за победата. За отбора на Таурон Катаржина Кониечна също завърши с 21 точки.