Марек с тежко 0:3 от КАИ в Самоков (ГАЛЕРИЯ)

Волейболният първенец на България Марек Юнион Ивкони допусна тежка трета загуба в тазгодишната Шампионска лига. Момчетата на треньора Найден Найденов паднаха като домакини на испанския КАИ (Теруел) с 0:3 (21:25, 23:25, 23:25) в мач от 4-ия кръг в Група "В", игран тази вечер пред едва около 300 зрители в зала "Арена Самоков".

Така двата тима си размениха местата във временното класиране. Дупничани са на последното 4-то място с 2 точки след 1 победа и 3 загуби и само с теоретични шансове за 3-та позиция и евентуално класиране за втория по сила евротурнир за Купата на CEV. От друга страна пък волейболистите на КАИ са 3-ти с 4 точки след 1 победа и 3 загуби и с реални шансове за класиране за Купата на CEV. В следващия 5-ти кръг Марек отново са домакини, но на силния полски тим Ястрежебски Венгел (Ястрежебие-Здруй). Срещата е чак на 22 януари 2015 година (четвъртък) от 19,00 часа в зала "Арена Самоков".

Първият гейм на срещата започна малко по-добре за гостите от КАИ, които поведоха с 2:0 след атака през центъра на венецуелеца Хесус Даниан Чурио и блокада на хърватския посрещач Даниел Галич. Разликата нарасна до 5:2 след технично пускане на разпределителя на КАИ Виктор Мануел Висиана. Дупничани веднага изравниха при 5:5 след блок-аут и ас на Станислав Величков и задържана топка на Висиана. Първата техническа пауза пък дойде при 8:6 за Марек. Последваха успешна атака на Франсиско Хосе Руис и силен ас на Висиана и 8:8. Шампионите на България си върнаха преднината при 13:11 след грешка от сервис на Хуан Карлос Баркала и отличен блок на Павел Душков. Момчетата на Найден Найденов запазиха предимството си до 16:14 след блок-аут на Величков. Резултатът стана 18:15 след успешна контра на Георги Елчинов. Постепенно КАИ успя да изравни при 20:20 след атака на Галич и контра блок-аут на Руис, което накара Найден Найденов да вземе тайм-аут. Въпреки това, последваха три отлични блокади на Руис и една на Висиана и 24:20 за испанския тим. В крайна сметка волейболистите на КАИ спокойно взеха гейма с 25:21 след блок-аут през центъра на Марк Алтайо.

В началото на втората част Марек бързо дръпна с 6:2 след две грешки на испанците и контра през центъра на Борислав Апостолов. Дупничани запазиха преднината си до 8:5 след сервис в аут на Хуан Карлос Баркала от КАИ. Разликата стана 10:6 след атака на Ангел Велков и неразбирателство в състава на испанския тим, което накара наставникът му Карлос Кареньо да поиска тайм-аут. Постепенно КАИ успя да изравни при 11:11 след атака на Франсиско Хосе Руис, две технични контри на Даниел Галич и блокада на Хесус Даниан Чурио. Марек отново поведе при 14:12 след нова атака на Апостолов и аут на Галич от гостите. Второто техническо прекъсване дойде при 16:14 за дупничани след блок-аут на Георги Елчинов. Последваха контра и блокада на влезлия като резерва за Марек Михаил Цветанов и 18:14. Воденият от Найден Найденов тим успя да запази преднината си до 22:18 след нов успешен блок-аут на Елчинов. Постепенно волейболистите на КАИ изравниха при 23:23 след две силни атаки на Хуан Карлос Баркала и контра през центъра на Марк Алтайо. Испанският тим измъкна и втората част след 25:23 след контра на Даниел Галич и атака в аут на завърналия се в игра за Марек Станислав Величков.

Третият гейм също тръгна добре за Марек, които поведоха с 4:2 след блокада на появилия се в игра Мартин Иванов и контра на Михаил Цветанов. Разликата стана 7:4 след ас на Иванов. Гостите от КАИ веднага изравниха при 7:7 след атака на Франсиско Хосе Руис и блокада на Хесус Даниан Чурио. Все пак техническата пауза дойде при 8:7 за дупничани след атака на Георги Елчинов. Последваха атака на Хуан Карлос Баркала, ас на Руис, контра на Даниел Галич и аут на Цветанов - 11:8 за испанския тим и тайм-аут за Найден Найденов. Постепенно Марек стопи изоставането си до 12:13 след две атаки в аут на Галич и Баркала, а след това дори стигна до 14:14 след контра през центъра на Мартин Иванов. Момчетата на Найден Найденов дори поведоха с 16:15 след ас на Иванов. Разликата леко нарасна при 18:16 след успешна блокада на Ангел Велков. Последваха грешка от сервис на разпределителя Гьорги Гьоргиев и блок на Баркала и 18:18. Играта продължи точка за точка до 22:22, след което испанците излязоха напред в резултата при 23:22 след поредна успешна контра на Руис. В крайна сметка КАИ спечелиха гейма с 25:23 след контра блок-аут на Баркала, а с това и мача с 3:0.

Най-полезен за Марек стана Георги Елчинов с 13 точки (1 блок и 40% ефективност в атака). За тима на КАИ над всички бе Хуан Карлос Баркала със 17 точки (2 блока, 1 ас и 56% ефективност в атака) за победата.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА, БЪЛГАРИЯ) - КАИ (ТЕРУЕЛ, ИСПАНИЯ) 0:3 (21:25, 23:25, 23:25)

МАРЕК: Гьорги Гьоргиев 3, Георги Елчинов 13, Станислав Величков 6, Ангел Велков 2, Павел Душков 2, Борислав Апостолов 8 - Мартин Божилов-либеро (Мартин Иванов 7, Михаил Цветанов 6)
Старши-треньор: Найден Найденов
КАИ: Виктор Мануел Висиана 5, Хуан Карлос Баркала 17, Даниел Галич 13, Франсиско Хосе Руис 12, Марк Алтайо 5, Хесус Даниан Чурио 6 - Оскар Родригес-либеро (Максимо Торсейо)
Старши-треньор: Карлос Кареньо.

ГАЛЕРИЯ от мача МАРЕК - КАИ 0:3 - ТУК!!!