Еми Николова и Конеляно на 1/4-финал за Купата на CEV

Волейнболната националка Емилия Николова и нейният Просеко Док-Имоко (Конеляно) се класираха за 1/4-финалите на втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV.

Николова и съотборничките й се нуждаеха само от два гейма при гостуването си на словенския Нова КБМ Браник (Марибор) в реванша от 1/8-финалите на турнира след категоричната победа с 3:0 в първия мач. И точно така и стана, след като Конеляно поведе с 2:0 след безпроблемно 25:16 и 25:16. След това старши-треньорът на "черните пантери" Никола Негро даде шанс на резервите си за изява и така срещата стана по-оспорвана, като в крайна сметка словенският тим стигна до успеха след 26:24, 25:18 и 15:12 в тайбрека.

Еми Николова игра само в първия гейм, като се отчете с 4 точки (50% ефективност в атака), а най-резултатна за Конеляно стана Валентина Фиорин с 15 точки (1 блок, 1 ас, 35% ефективност в атака и 29% перфектно посрещане), която игра цял мач. За домакините от Марибор Иза Млакар заби 25 точки (3 блока, 2 аса, и 33% ефективност в атака) за победата.

Така волейболистките на Конеляно се класираха за 1/4-финалите за Купата на CEV, където ще срещнат победителя от двойката между белгийския Хеа Апел Амигос (Зьорсел) и полския Атом Трефъл (Сопот), като в първия мач преди седмица полякините спечели с 3:0 гейма. Първият мач по програма ще бъде между 13-ти и 15-ти януари 2015 година в Италия, а реваншът седмица по-късно.