Ева Янева и Динамо (Казан) изпуснаха да бият Рабита от 2:0 в Шампионската лига

Победителките в Шампионската лига и първенството на Русия за 2014 година от Динамо (Казан) допуснаха неочаквана загуба при гостуването си на азербайджанския Рабита в Баку с 2:3 (25:22, 25:23, 26:28, 21:25, 9:15) в мач от 2-ия кръг на Група А на най-престижния европейски турнир.

Националката Ева Янева и съотборничките й от Динамо поведоха лесно с 2:0 гейма и стигнаха до 3 мачбола в третата част.  В третата част бе развръзката на срещата, като домакините показаха характер и взеха частта с 28:26 след 33 минути. В тайбрека Динамо на два пъти повеждаше с по 2-3 точки, но това не бе достатъчно, за да пречупи Рабита. Няколко успешни блокади на домакините им донесоха сладката победа с 3:2 след 15:9.

Ева Янева влезе като резерва още в първата част, остана на игрището във втората и третата част, а после се появи и като резерва в 4-ата част и завърши мача с 3 точки (33% ефективност в атака, 19% перфектно и 24% позитивно посрещане).

Най-резултатна за Динамо стана Екатерина Гамова с 31 точки (3 блока, 46% ефективност в атака), а Елена Юрева добави още 18 точки (2 аса, 7 блока, 53% ефективност в атака).

Полякинята Евелина Сковронска-Долата също заби 31 точки (2 аса, 1 блок, 42% ефективност в атака) за успеха на Рабита, а Йоана Паласио добави 18 точки (3 блока). Тейтъри Диксън се отчете с 15 точки.

РАБИТА, БАКУ (АЗЕРБАЙДЖАН) - ДИНАМО, КАЗАН (РУСИЯ) 3:2 (22:25, 23:25, 28:26, 25:2, 15:9)

РАБИТА: Франческа Ферети, Евелина Сковронска-Долата 31, Йоана Паласио 18, Ауреа Крус 4, Тейтъри Диксън 15, Фолюк Акинрадево 9 - Бренда Кастийо-либеро (Вилма Салас 2, Ноотсара Томком 2, Дора Хорват)
Старши-треньор: Деян Бърджович
ДИНАМО: Евгения Старцева 3, Екатерина Гамова 31, Антонела дел Коре 14, Виктория Чаплина 5, Марина Бородакова 11, Елена Юрева 18 - Елена Ежова-либеро (ЕВА ЯНЕВА 3, Юлиана Аброскина-либеро, Анна Мелникова 1)
Старши-треньор: Рашат Гилязутинов.