Славия спря и третия по сила отбор в "А" група

Отборите на Берое и Славия завършиха 1:1 в последната среща от 16-ия кръг на "А" група. Салим Керкар вкара с далечен изстрел в 10-ата минута, а Радослав Василев изравни за гостите в 46-ата. Това бе трето поредно равенство за "белите" като гост на лидерите в елита. До момента те бяха направили нулеви равенства с Лудогорец в Разград и с ЦСКА на "Българска армия".

Точката оставя старозагорци на трето място в елита с 28 точки, а столичани са десети с 14 точки.

"Белите" спряха серията си от шест поредни шампионатни загуби срещу заралии, като последната им победа си остава убедителното 6:1 на "Овча купел" през 2012 година. У дома Берое имаше пет поредни успеха срещу столичани преди днешния хикс. В началото на сезона заралии спечелиха визитата си в София с 2:0 с попадения на Керкар и Венцислав Христов.

Двубоят днес започна със силен натиск на домакините. Венци Христов бе близо до гол още в 6-ата минута, но силният му удар бе отразен от вратаря на столичани Емил Петров. Четири минути по-късно обаче стражът не се намеси убедително след далечен шут на Керкар и кълбото се оплете в мрежата му.

Три минути по-късно Керкар проби отляво и сервира топката на Жуниор Мапуку, но нападателят стреля високо в аут. Малко след това отново Мапуку не бе точен от добра позиция.

Столичани създадоха първа сериозна възможност за изравняване чак в 29-ата минута, когато Карлос Фонсека направи комичен пропуск. Вратарят Благой Макенджиев излезе неразчетено, топката попадна в Иван Вълчанов, който върна към Фонсека, но на празна врата португалецът стреля в аут.

Минута преди края на полувремето Христов изпробва отново рефлекса на Петров, но този път вратарят на Славия изчисти в ъглов удар.

Веднага след подновяването на играта Ради Василев получи подаване в наказателното поле, отлично излъга отбраната на съперника и с точен удар изравни.

Последваха минути с ясно изразено териториално надмощие на старозагорци, но головите положения липсваха. В 54-ата минута Мапуку отправи слаб изстрел, който не затрудни Петров.

В 73-ата минута Христов изпълни силно пряк свободен удар, но "белият" страж отрази. Малко след това далечен шут на Керкар не намери целта.