Георги Братоев и Нефтяник с 8-а загуба в Русия

Националът Георги Братоев и неговият клуб Нефтяник (Оренбург) записаха 8-а загуба от началото на сезона в Суперлигата на Русия. Братоев и съотборниците му загубиха гостуването си на Прикамие в Перм с 0:3 (15:25, 26:28, 23:25) в мача от 10-ия кръг.

Българският разпределител на гостите Георги Братоев този път не започна срещата като титуляр, а се появи като резерва във втората част. Той обаче успя да си заработи жълт картон в края на третия гейм, когато въпреки че не бе в игра се присъедини към втория рефер при проверката на отсъждане в полза на домакините. Ситуацията бе наистина ключова, тъй като резултатът бе 23:22 в полза на Нефтяник и ако първоначалното отсъждане на главния рефер бе преборено с видео повторението, то тимът от Оренбург щеше да е само на точка от успеха в частта. Така след сиутацията не само, че резултатът бе потвърден за 23:23, но и постъпката на Братоев бе оценана по достойнство с жълт картон.

В следващия кръг Нефтяник гостува на Гуребния (Нижний Новгород) с наставник Пламен Константинов.