Литекс спря пропадането след голов спектакъл срещу Локо (Сф) (ВИДЕО)

Отборът на Литекс спря серията си от две поредни загуби, след като надви Локомотив (София) с 4:2 в пряк двубой за място в първата шестица. За ловчанлии се разписаха Васил Божиков (7'), Армандо Ваюши (17') от дузпа и Данило Асприля (38', 89'), а Евертон Джилио Том (25') и Преслав Йорданов (64') вкараха за "железничарите".

Трите точки временно изравниха футболистите на Красимир Балъков с Лудогорец, но утре шампионите посрещат Черно море. Столичани пък отстъпиха мястото си в първата шестица и вече са седми с 20 точки.

"Оранжевите" успяха да стигнат до преднина още при първата си по-опасна атака. В 7-ата минута Асприля проби отдясно и центрира, Божиков стреля по земя и успя да изненада Божидар Митрев.

Малко след това Александър Бранеков можеше да изравни, но ударът му с глава след центриране от корнер не намери целта.

В 17-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа след контакт във въздуха между Марко Ранджелович и Вилмар Джордан. Ваюши застана зад топката и хладнокръвно реализира.

Четири минути след това столичани претендираха за втори жълт картон на Божиков, но съдията не отсъди нарушение и остави играта да продължи.

В 25-ата минута гостите се върнаха в мача. Винисиус Баривйера не бе убедителен при наглед лесна топка, Евертон се възползва и с глава намали.

Пет минути по-късно бразилският полузащитник можеше да изравни с плътен изстрел, но този път стражът на "оранжевите" се намеси добре и отрази.

В 38-ата минута ловчанлии организираха отлична атака, при която Ваюши проби през центъра и изведе Асприля, който технично пусна кълбото покрай Митрев за 3:1.

След почивката играта на Градския стадион в Ловеч бе напълно изравнена, а "червено-черните" първи бяха близо до попадение, но акробатично изпълнение на резервата Преслав Йорданов в 59-ата минута не намери целта.

Две минути по-късно последва отговор от страна на "оранжевите". Румен Руменов бе изведен на стрелкова позиция, излъга съперник и нанесе удар, но кълбото мина над вратата.

В 64-ата минута настоятелността на столичния отбор даде резултат. Макар и случайно, Ранджелович успя да подаде на Йорданов след опит за удар, нападателят овладя топката и я прати за втори път във вратата на домакините.

Това вдъхна нови сили на "железничарите" и секунди по-късно Йорданов отново бе изведен очи в очи с Винисиус, но този път стреля слабо и бразилският страж отрази.

Постепенно играчите на Литекс стабилизираха изявите си в отбрана и уплътниха пространствата пред наказателното си поле. Това принуди столичани да разчитат предимно на статични положения. Именно след две центрирания от корнер гостите бяха най-близо до гол, като в единия случай удар на Александър Бранеков бе с мъка отразен пред голлинията.

След като оцеляха в тази ситуация, ловчанлии организираха бърза атака в 89-ата минута, Асприля бе намерен в наказателното поле и с точен удар оформи крайния резултат.