Марек Юнион Ивкони преди третото си участие в Шампионска лига

Ръководството на Марек Юнион Ивкони ще даде днес от 14,15 часа пресконференция по повод предстоящото участие на клуба в Европейската волейболна Шампионска лига /2015 CEV DenizBank Volleyball Champions League – Men/. На пресконференцията ще присъстват главния мениджър Людмил Найденов, старши треньора Найден Найденов и капитана на отбора Гьорги Гьоргиев. Дупничани са в група с отборите на Локомотив Новосибирск(Русия),  Язтрежебски Венгел(Полша) и Кай Теруел(Испания).

От Европейската волейболна конфедерация въведоха редица промени в предстоящия формат на Шампионска лига. В най-силният клубен волейболен турнир победителя в групите ще се определя вече по броя постигнати победи и едва след това като втори критерий идва събраните точки. От волейболната конфедерация въвеждат и нови електронни табла за LiteScore, като всеки клуб ще получи такива. Нов ще бъде и дизайна на топката Mikasa. Екипа на либерото ще бъде зелен и  едни и същи за всеки отбор.

Първият мач на Марек Юнион Ивкони е на 6 ноември четвъртък срещу  бившият европейски шампион от 2013 година Локомотив Новосибирск в Арена Самоков от 19:00 часа.

В момента Локомотив Новосибирск оглавява класирането на руската Суперлига с 3 победи от 3 мача. Яштржебски Венгел е 7-ми в Полша с 2 победи от 2 мача. Кай Теруел са 4-ти в Испания, но само след един изигран мач.

Трикратните шампиони на България Марек Юнион – Ивкони започнаха с победа 3:2 гейма над Пирин Разлог  защитата на титлата си, а в петък гостуват на Нефтохимик в Бургас.