Летящ старт за България на Мондиал 2014! Волейболистите отнесоха Мексико с 3:0 (ВИДЕО+ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите от националния отбор на България започнаха с летящ старт участието си на световното първенство в Полша, след като победиха убедително Мексико с 3:0 (25:16, 25:17, 25:21) в мач от I кръг на Група С, който се игра пред около 3000 зрители в зала "Ерго Арена" в Гданск.
Мондиал 2014: Мексико - България 0:3
Успехът бе първи в официален мач за Пламен Константинов като селекционер на България.
В мач от II кръг България излиза срещу Канада в сряда, 3 септември, от 14,00 часа. В първата среща от Група С днес Русия срази Канада с 3:0.
Волейболистите от националния отбор на България поведоха с 2:1 след атака на Цветан Соколов. Тодор Алексиев направи 4:3. Томас Агилера изравни при 4:4 с атака през центъра. Николай Пенчев даде преднина на България от 2 точки при 6:4. Ники Пенчев атакува мощно от зона 4 за 7:5. България поведе с 8:6 при първото техническо прекъсване. Ники Пенчев заби ас за 10:6. Блокада на Виктор Йосифов направи преднината на България 14:7, което принуди селекционерът на Мексико Серхио Ернандес да вземе прекъсване. Атака на Виктор Йосифов през центъра доведе до 16:10 за България при второто техническо прекъсване.
Мондиал 2014: Мексико - България 0:2
България поведе с 2:0 в началото на втората част, но Мексико обърна резултата до 4:3. Цветан Соколов изравни за 4:4. Тодор Алексиев направи 5:4. България поведе с 8:6 при първото техническо прекъсване. Тодор Алексиев атакува мощно за 10:8. Мексиканците изравниха при 10:10 и 11:11. Тройна българска блокада доведе до 13:11. Карлос Гера заби два поредни аса, Мексико изравни при 13:13 и Пламен Константинов взе първото си прекъсване в мача за България. Цветан Соколов направи 15:14 с мощна атака. България поведе с 16:14 след ас на Виктор Йосифов. Николай Пенчев даде аванс от 3 точки на България за 19:16. Националите дръпнаха с 22:17 след грешка на мексиканците. Тройна българска блокада доведе до 23:17. Единичен блок на Тодор Алексиев доведе до геймбол при 24:17. Атака на Тодор Алексиев доведе до грешка на мексиканските волейболисти за 25:17.

България поведе с 6:5 в началото на третата част. България поведе с 8:7 при първото техническо прекъсване. Ас на Цветан Соколов доведе до 10:9. Мексико изравни при 11:11. При 12:12 Мирослав Градинаров смени Николай Пенчев. Андрей Жеков заби ас за 14:14. България поведе с 16:14 при второто техническо прекъсване след атка в центъра на Светослав Гоцев. България дръпна с 3 точки при 18:15. Ас на Цветан Соколов доведе до 20:17. Наставникът на Мексико Серхио Ернандес взе прекъсване. Бомбен сервис на Тодор Скримов даде възможност на Андрей Жеков да пусне топката в атак аза 22:18. Последва ново прекъсване за Мексико. Цветан Соколов атакува над блокадата на латиноамериканците за 23:18. Блокаут на Цветан Соколов изведе България до мачбол при 24:20. Мощна атака на Цветан Соколов от втора линия доведе до успех на България в третата част с 25:20 и до 3:0 в мача.
БЪЛГАРИЯ - МЕКСИКО 3:0 (25:16, 25:17, 25:21)
БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков 3, Цветан Соколов 14, Николай Пенчев 7, Тодор Алексиев 14, Виктор Йосифов 6, Светослав Гоцев 4 - Теодор Салпаров-либеро (Мирослав Градинаров, Тодор Скримов)
Старши-треньор: Пламен Константинов