Дебютният гол на Алексис Санчес прати Арсенал в групите (видео)

Арсенал се класира за груповата фаза на Шампионската лига, след като постигна много трудна победа с 1:0 срещу Бешикташ. Първата среща в Истанбул завърши без попадения, а Алексис Санчес отбеляза единствения гол за "топчиите" на "Емиратс". Чилиецът се разписа в 45-ата минута и въпреки че в последния четвърт час Арсенал игра с човек по-малко заради червен картон на Матийо Дебюши, резултатът остана непроменен и тимът на Арсен Венгер за 17-и пореден път ще участва в групите.

В отсъствието на контузения Оливие Жиру на върха на атаката на Арсенал започна Алекс Санчес. Зад него Венгер разположи много силна халфова линия с Месут Йозил, Сантиаго Касорла, Матийо Фламини, Джак Уилшир и Алекс Окслейд-Чембърлейн. Тук липсваше наказания Аарън Рамзи. Пер Мертезакер и Лоран Косиелни действаха пред вратаря Войчех Шчесни, а крайни бранители бяха Матийо Дебюши и Начо Монреал.

Старши треньорът на Бешикташ Славен Билич заложи в предни позиции на Демба Ба, а по крилата бивпият футболист на Челси беше подпомаган от Мустафа Пектемек и Олчай Сахан.

Срещата започна с очакван натиск на домакините и първата голова възможност се откри пред Уилшир, но след серия от финтове в наказателното поле, той отправи удар, който мина встрани от вратата. Арсенал владееше инициативата, но Алексис оставаше изолиран от играта. Чилиецът се луташе по терена в опит да заблуди защитата на Бешикташ, но рядко влизаше в комбинации със съотборниците си.

В средата на полувремето Дебюши и Рубен Бота се сблъскаха лошо при борба за една висока топка, но и двамата успяха да продължат. Малко по-късно Пектемек се отскубна опасно, но беше спрян от Дебюши, който вече имаше жълт картон и ако шпагатът му не беше закъснял, със сигурност щеше да бъде изгонен.

Секунди преди почивката Фламини и Йозил разиграха технично и топката беше прехвърлена в наказателното поле, където пръв до нея стигна Алексис. Бившият нападател на Барселона без колебание стреля в долния десен ъгъл и Толга Зенгин нямаше какво да стори - 1:0 за "топчиите".

В началото на втората част Касорла получи добър пас от Окслейд-Чембърлейн, но се поколеба какво да прави и в крайна сметка ударът му мина далеч от целта. Домакините продължиха да притискат съперника и изпуснаха още няколко положения. Турците постепенно се съвзеха и в 64-ата минута бяха много близо до изравняването, но Демба Ба не успя да отправи хубав изстрел.

В тези минути гостите действаха със самочувствие и максимално затрудняваха защитата на Арсенал. Четвърт час преди края Дебюши получи втори жълт картон и остави "топчиите" с човек по-малко. Бешикташ се настани в половината на домакините и голът висеше на косъм. Същинската драма настъпи в 89-ата минута, когато Гьокхан Торе центрира перфектно към Демба Ба и той само трябваше да подложи главата си, за да вкара скъпоценния гол, но нападателят се размина с кълбото.

АРСЕНАЛ - БЕШИКТАШ 1:0
1:0 А. Санчес (45)

* Арсенал се класира за груповата фаза с общ резултат 1:0