Всички мачове от Шампионската лига (видео)

Тази вечер се играха последните пет мача реванш за влизане в групите на Шампионската лига. Лудогорец стана вторият български отбор в групите на Шампионската лига след грандиозна драма и победа с дузпи над Стяуа. Българският първенец вкара в 90-ата минута чрез Вандерсон. При дузпите централният защитник Козмин Моци стана големият герой, след като се наложи да пази и спаси два удара от бялата точка.

Баският Атлетик Билбао успя да се вмъкне в групите, след като обърна италианския Наполи от 0:1 до 3:1 и се класира с общ резултат 4:2. Марек Хамшик отбеляза в 47-ата минута, но голове на Ариц Адурис (61 и 69) и Ибай Гомес (74) зарадваха "Сан Мамес". И при трите попадения в графата на "червено-белите" основна вина носи защитата на Наполи.

Арсенал се домогна до най-добрите 32 тима след труден успех с 1:0 над Бешикташ след 0:0 в първата среща. Дебютният гол на Алексис Санчес в добавеното време на първата част донесе успеха. В края "топчиите" страдаха след червен картон на Матийо Дебюши.

Байер (Леверкузен) унищожи Копенхаген с 4:0 и с общ резултат 7:2 постигна целта си. Интригата приключи още преди почивката след голове на Сон Хюн-Мин (2), Хакан Чалханоолу (7) и Щефан Кислинг (31 - дузпа). Кислинг оформи крайния резултат в 66-ата минута.

Малмьо ще дебютира в групите на Шампионската лига след 3:0 над Ред Бул Залцбург. Първата среща беше приключила 2:1 за австрийците. Два гола на Маркус Розенберг (11 - дузпа и 84) и попадение на Ериксон (19) зарадваха южния шведски град.

ЛУДОГОРЕЦ - СТЯУА 1:0 (0:1 в първия мач) 7:5 при дузпите
1:0 - Вандерсон (90)

БАЙЕР ЛЕВЕРКУЗЕН - КОПЕНХАГЕН 4:0 (3:2 в първия мач)
1:0 - Сон Хюн-Мин (2)
2:0 - Хакан Чалханоолу (7)
3:0 - Щефан Кислинг (31 - дузпа)
4:0 - Щефан Кислинг (66)

АТЛЕТИК БИЛБАО - НАПОЛИ 3:1 (1:1 в първия мач)